Prośba graczy do twórców Diablo 4. “Prosimy, nie zmieniajcie tego!”

Diablo 4
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

W środowisku graczy Diablo 4 znaleźć można sporo opinii i dyskusji dotyczących poziomu trudności rozgrywki. Zdaniem niektórych, bossowie w grze bywają zbyt łatwi, a sama rozgrywka potrafi być monotonna. Po drugiej stronie barykady mamy grupę fanów, którzy za żadne skarby nie chcą zgodzić się na ewentualne zmiany. Ma być łatwo i przyjemnie — tak, jak do tej pory.

Diablo 4 i prośba fanów

Gracze Diablo 4 mają sporo do powiedzenia na temat rozgrywki i tego, co dzieje się na serwerach tegorocznej odsłony serii od Blizzard. Nie jest to tytuł idealny. Od czasu premiery fani wskazują na różnorodne bolączki gry, które może nie skreślają jej definitywnie, acz pozostawiają pewien niesmak. Do idału brakuje sporo, a świadczy o tym choćby słaba premiera gry na Steam. Mimo pozytywnej weryfikacji na Steam Deck i wprowadzeniu nowego sezonu liczba graczy nie urosła jakoś drastycznie. Ba, prawie wcale!

A o co chodzi ze zmianami, których twórcy mieliby nie wprowadzać? Otóż zebrała się pewna grupa graczy, która wręcz błaga Blizzard o niedokonywanie konkretnych zmian. Mowa tutaj o poziomie trudności i skomplikowania niektórych bossów w grze. Okazuje się, że gdy jedni marudzą na nudę i zbyt łatwą rozgrywkę, inni cieszą się z płynącego z niej relaksu. Ich zdaniem obecnie jest łatwo i przyjemne — tak też zdaniem tych osób ma pozostać.

Co zabawne, w całej społecznościowej układance są też tacy, którym poziom odpowiada z tego względu, że nie jest… zbyt łatwy. Tak, można się w tym pogubić — są gracze, dla których jest zbyt łatwo, są też tacy, którzy obawiają się wzrostu poziomu trudności, jak również ci, dla których najgorsze byłoby osłabienie wrogów.

https://www.reddit.com/?utm_source=embedv2&utm_medium=post_embed&utm_content=header&embed_host_url=https%3A%2F%2Fgamerant.com%2Fdiablo-4-players-no-world-boss-nerf-request%2F&onetap_auto=true

Co w takiej sytuacji powinien zrobić Blizzard? Ciężko powiedzieć. Może dobrym pomysłem byłoby zostawienie balansu przeciwników takim, jakim jest obecnie? Rzeczą, co do której fani będą zgodni, jest z pewnością ciekawa zawartość dodatkowa. Niedawno wystartował drugi sezon w rozgrywce i trzeba liczyć na to, że zabawa będzie coraz ciekawsza i przyjemniejsza.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie