Diablo 4 na BlizzCon 2018? W sieci zawrzało, Blizzard zaprzecza

Diablo 4 na BlizzCon 2018? W sieci zawrzało, Blizzard zaprzecza
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

BlizzCon 2018 upłynął pod znakiem Diablo, lecz nie chodzi niestety o Diablo 4, tylko mobilne Diablo Immortal, a emocje związane z zapowiedzią tego tytułu niekoniecznie należą do pozytywnych.

Mogło być jednak zupełnie inaczej, jak twierdzą źródła serwisu Kotaku. Zacznijmy jednak od przypomnienia, że ogłoszenie Diablo Immortal na urządzenia przenośne z systemami iOS oraz Android spotkało się z falą krytyki fanów uniwersum. Sam Blizzard zaznaczał, że spodziewał się głosów niezadowolenia, lecz nie aż tak dużej dawki negatywnych emocji ze strony graczy.

Możliwe, że nienajlepsze pierwsze wrażenie, które wywarło Diablo Immortal, Blizzard chciał zatrzeć oficjalnym ogłoszeniem Diablo 4, które miałoby pojawić się na zakończenie BlizzCon 2018.

Diablo 4 mógł pojawić się na BlizzCon 2018?

Według źródeł Kotaku, Blizzard nagrał specjalny materiał wideo, w którym współzałożyciel firmy – Allen Adham – potwierdza, że Diablo 4 jest w fazie produkcji. Według informatorów wspomnianego serwisu, Diablo 4 powstaje od kilku lat, lecz prace nad grą nie idą zbyt gładko, a koncepcja na tytuł zmieniała się kilka razy. W związku z tym uznano, że jest jeszcze za wcześnie, by prezentować jakiekolwiek informacje o projekcie. Z tego względu Diablo 4 miało zostać usunięte z programu BlizzCon 2018.

Blizzard odpowiada na rewelacje o Diablo 4

Blizzard odniósł się do informacji Kotaku tłumacząc, że żaden punkt programu BlizzCon 2018 nie został usunięty: Po pierwsze chcemy zaznaczyć, że zdecydowanie słyszymy naszą społeczność. Generalnie nie komentujemy plotek ani spekulacji, ale możemy powiedzieć, że nie wycięliśmy żadnych ogłoszeń z BlizzConu i nie planujemy innych ogłoszeń w tym roku. Nadal mamy różne zespoły pracujące nad wieloma niezapowiedzianymi projektami Diablo i przedstawimy je światu, kiedy nadejdzie odpowiedni czas.

Kotaku podkreśla jednak, że dwie osoby znające plany Blizzarda potwierdziły, że wideo na temat Diablo 4 rzeczywiście zostało nagrane. To, że nie zobaczyliśmy filmiku na BlizzCon 2018 nie oznacza, że materiał nie istnieje. Prawdopodobne jest, że ujawnienie zapowiedzi Diablo 4 podczas tegorocznego BlizzConu było omawiane w kręgach firmy, lecz ostatecznie nie trafiło do planu imprezy, stąd Blizzard nie mija się z prawdą twierdząc, że przedstawienie czwórki nie zostało wycięte.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie