Najnowsza gra Ubisoftu w rękach piratów

6 komentarzy

Zabezpieczenie się nie sprawdziło.

Denuvo nie potrafi ochronić wielkich produkcji przed spiraceniem choćby przez jeden dzień. Jak podaje serwis DSO Gaming, zabezpieczenie poddało się w niecałe 24 godziny również w najnowszym tytule od Ubisoftu, czyli South Park: The Fractured But Whole.

W równie rekordowym czasie złamano ostatnio Denuvo w takich grach jak Śródziemie: Cień Wojny, FIFA 18 oraz Total War: WARHAMMER 2. Warto tutaj zaznaczyć, że każdy z tytułów pochodzi od innego wydawcy, kolejno od Warner Bros, Electronic Arts oraz SEGA. Ciekawe zatem, czy będą oni używać Denuvo również w przyszłych swoich produkcjach.

11 premier gier na obecny tydzień. Ekskluzywnie dla PS4, bulwersujący humor, chwila prawdy dla twórców Gothica…

Jeden z wielkich wydawców – Bethesda – który używał zabezpieczenia w swoich grach, zrezygnował z niego przy The Evil Within 2, zapewne właśnie ze względu na znikomą ochronę przed piratami. Kto wie, czy podobnie nie będzie w przypadku nadchodzącego Wolfenstein II: The New Colossus.

Obecnie sytuacja wygląda nieciekawie i nadzieja w tym, że Denuvo pojawi się w nowej i mocniejszej wersji, która oprze się piratom choćby przez pierwszy tydzień sprzedaży gier. Jakby nie było, pobierając nielegalne kopie, okradamy twórców i pozbawiamy ich środków na kolejne produkcje.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się