Demo PES 2017 – kiedy do pobrania? Data premiery, zawartość, platformy, gameplay

Demo PES 2017 – kiedy do pobrania? Data premiery, zawartość, platformy, gameplay
Filmiki z gier Gamescom 2016 Newsy PC PS3 PS4 Targi Gamescom X360 XOne

Już wiadomo, co i kiedy.

Demo PES 2017 zostanie udostępnione jeszcze w tym miesiącu. Konami postanowiło ujawnić wszystkie szczegóły podczas trwających targów Gamescom 2016. Wersja demonstracyjna zostanie udostępniona mieszkańcom Stanów Zjednoczonych 23 sierpnia, a dzień później (24 sierpnia) pobierzemy je również w Europie.

Deweloper zaznacza, że wspomniane daty dotyczą wypuszczenia dema PES 2017 na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PS3 i Xbox 360. Co z posiadaczami komputerów? Póki co Konami nie wspomina o blaszakach, lecz pamiętajcie, że wersja demonstracyjna poprzedniej odsłony Pro Evolution Soccer również została wypuszczona najpierw na konsole, a dopiero po miesiącu na PC. Zatem bardzo możliwe, że tym razem sytuacja się powtórzy.

Deweloper ujawnił też, co konkretnie znajdziemy w próbnej wersji najnowszej piłki nożnej:

Demo PES 2017 – co zawiera?

Dziewięć drużyn:

– CLUB ATLÉTICO DE MADRID
– ARSENAL FC
– FC BARCELONA
– CA BOCA JUNIORS
– CA RIVER PLATE
– SC CORINTHIANS PAULISTA
– CR FLAMENGO
– Reprezentacja Niemiec
– Reprezentacja Francji

Dwa stadiony:

– Camp Nou
– Neu Sonne Arena

Bonus do wykorzystania w pełnej wersji gry:

– 10,000 GP

Podczas targów Gamescom 2016 przedstawiono również świeżutki trailer PES 2017 a serwis IGN opublikował gameplay. Zapraszamy do oglądania!

Konami potwierdza: PES 2017 ze specjalną wersją na PC

Niestety posiadacze komputerów zostaną potraktowani przez Konami dokładnie tak samo, jak było to w zeszłym roku przy okazji Pro Evolution Soccer 2016. Kto nie jest w temacie – wersja gry na PC prezentowała gorszy wizualnie poziom niż na konsolach PlayStaton 4 i Xbox One. Bliżej jej było do tego, co widzimy na last-genach. Pozwoliło to przede wszystkim obniżyć wymagania sprzętowe tytułu i co za tym idzie, więcej osób mogło w niego zagrać. Lecz czy właśnie to było głównym powodem gorszego PES 2016 na PC? A może po prostu Konami nie widzi w komputerowym rynku swojego głównego targetu, na którym chce zarabiać?

Wiele osób miało nadzieję, że nadchodzący PES 2017 w wersji na PC mile zaskoczy i w końcu pecetowcyotrzymają poziom jak na konsolach obecnej generacji. Niestety już wiemy na 100 procent, że tak nie będzie. Świadczy o tym wypowiedź Adama Bhatti z Konami w serwisie Twitter: Nie oczekujcie takiego samego poziomu jak na PlayStation 4 i Xbox One.

PES 2017 na PC nie dorówna wersjom z nowych konsol.
PES 2017 na PC nie dorówna wersjom z nowych konsol.

Zatem ponownie właściciele blaszaków otrzymają specjalną wersję Pro Evolution Soccer, która będzie hybrydą pomiędzy tym, co zobaczymy na nowych i starych konsolach. Zapewne pod względem wizualnym będziemy mieli last-geny, a pod względem funkcji to, co oferują współczesne konsole.

Zagorzali fani PES grający na komputerach pewnie i tak sięgną po siedemnastkę, lecz na pewno znajdą się i tacy, którzy będą woleli konkurencyjną FIFA 17, która poziomem nie tylko dorówna, lecz może i przewyższy edycje na PS4/Xbox One. A Wy co wybierzecie?

Przypominamy, że premiera PES 2017 została zaplanowana na 15 września tego roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie