Rusza sezon PES League. Znamy daty turniejów i wysokość nagród

Rusza sezon PES League. Znamy daty turniejów i wysokość nagród
E-sport Filmiki z gier Newsy PS3 PS4

Jest również zwiastun tegorocznych rozgrywek, które będą toczyć się na konsolach PlayStation.

Konami Digital Entertainment B.V. wraz z polskim dystrybutorem PES 2017 – Wydawnictwem Techland – zapowiadają start Road to Cardiff czyli oficjalnego e-sportowego turnieju Ligi Mistrzów UEFA. W odświeżonym sezonie 2016/17 PES League zwycięzca otrzyma 200 tysięcy dolarów. Ponadto wraz z ostatnią aktualizacją PES 2017 dostał obsługę PlayStation 4 Pro pod kątem 4K.

Zawody Road to Cardiff są ekskluzywne dla posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 3 i dostępne są od dziś w trybie PES League w PES 2017 i PES 2017 Trial Edition. Przewidziano również dodatkowe turnieje PES League dla innych platform.

Wzrost sumy nagród to wynik działań Konami w celu zwiększenia skali rywalizacji, która uznawana jest przez UEFA za oficjalne e-sportowe rozgrywki Ligi Mistrzów. Zwycięzca otrzyma 200 tysięcy dolarów, drugie i trzecie miejsce zostanie nagrodzone odpowiednio 100 tysiącami i 50 tysiącami dolarów. Dodatkowo po dwóch triumfatorów finałów regionalnych w Europie, obu Amerykach oraz Azji wzbogaci się o 20 tysięcy dolarów.

– Konami wykazało się umiejętnościami w rozwijaniu PES League i jesteśmy zachwyceni udziałem w tym projekcie – mówi Guy-Laurent Epstein, Dyrektor Marketingu UEFA. – Seria PES to wspaniałe okno wystawowe dla Ligi Mistrzów i oficjalny e-sportowy turniej Champions League w PES jest naturalnym krokiem. Finaliści tegorocznej Ligi Mistrzów spotkają się w czerwcu w Cardiff, dlatego czołowi zawodnicy w PES 2017 będą walczyć o koronę najlepszego w tym samym miejscu.

Gracze do sezonu mogą zgłaszać się na stronie www.pesleague.com  i już dziś rozpocząć walkę o jak najlepsze miejsce w rankingu. Wszystkie wyniki meczów rozgrywanych w trybie PES League są monitorowane na oficjalnej stronie. Do turnieju dostęp mają również użytkownicy darmowego PES 2017 Trial Edition. Lokalne kwalifikacje odbędą się w Europie, Azji i obu Amerykach, a 16-tkę awansujących graczy wyłonią mecze online.

W Europie pierwsza faza regionalnych kwalifikacji potrwa do 5 stycznia 2017 roku. Druga – od 16 lutego do 16 marca. Eliminacje offline pierwsza grupa rozegra w lutym na Camp Nou w Barcelonie. Tam poznamy pierwszych 4 finalistów reprezentujących Europę podczas światowego finału PES League w Cardiff. Druga grupa w kwietniu odwiedzi stadion klubu, którego nazwa zostanie niebawem ujawniona. Druga zwycięska „czwórka” dołączy do poprzednich finalistów. Ponadto do Walii pojadą czterej gracze z Ameryki Północnej i Południowej, dwaj z Azji oraz jeden reprezentujący resztę świata. Finał sezonu 2016/17 będzie miał miejsce przed finałem Ligi Mistrzów (3 czerwca 2017, Millennium Stadium), który finaliści PES League obejrzą z trybun.

Więcej detali odnośnie przyszłorocznych zawodów i planów odnośnie PES League zostanie podanych na początku roku.

PES League
PES League

Źródło: Techland

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie