Deep Rock Galactic dostanie serial? Kosmiczne krasnoludy z adaptacją

Deep Rock Galactic może dostać serial | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Szef Ghost Ship Games przyznał niedawno, że pojawiły się rozmowy na temat serialowej lub filmowej adaptacji Deep Rock Galactic. Rock and Stone!

Deep Rock Galactic to jedna z najlepszych obecnie gier do grania ze znajomymi, ale nawet samotni gracze znajdą tu wiele dobrego. Spora tego zasługa absolutnie kochanego i cudownego community. Drugiej takiej społeczności sieciowej gry ze świecą szukać, bo tutaj po prostu wszyscy sobie pomagają, co zresztą idealnie pokazuje choćby wątek na Reddicie poświęcony grze. Dlatego też film lub serial na podstawie gry może nieco martwić, bo przecież nikt nie chciałby nadszarpnąć dobrego imienia fanów produkcji.

Deep Rock Galactic na filmowo/serialowo

Takie rozmowy faktycznie się pojawiły, co w wywiadzie dla NME podkreśla Søren Lundgaard, CEO Ghost Ship Games. Twórca jednoznacznie wyjaśnia, że ktoś postanowił odezwać się do firmy w sprawie udzielenia licencji. Na ten moment nie ma jednak żadnych konkretnych efektów, bo deweloperzy są po prostu zbyt zajęci. Sami chcieliby mieć rzeczywisty wkład w powstanie adaptacji.

Rozmawialiśmy o tym i również się do nas zwrócono. To zdecydowanie wykonalne, ale nie możemy robić wszystkiego naraz – i chcielibyśmy być w to zaangażowani. Gdybyśmy mogli po prostu powiedzieć “eh, zróbcie to” i nie być w to zaangażowani, to tak by się stało, ale nie byłoby to właściwe rozwiązanie.

– powiedział Søren Lundgaard

Podejście twórców jest w pełni zrozumiałe. Ostatnio adaptacje gier cieszą się dobrą estymą – jak choćby Cyberpunk: Edgerunners czy serial The Last of Us. Jednak to rzeczywisty wkład twórców mógłby sprawić, że i film lub serial Deep Rock Galactic mogłoby się udać. Ci na razie rozwijają nie tylko tę grę, ale i spin-off w postaci Deep Rock: Survivor. Być może więc jest zbyt wcześnie, aby dojść do konkretnych wniosków. Opcja jednak wciąż leży na stole!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie