Epic przeprasza za pomyłkę z darmowym Death Stranding. Istnieje szansa, że nam to wynagrodzi

Death Stranding Director's Cut - Sam Porter Bridges
Newsy

Ostatnio mogliśmy za darmo odebrać Death Stranding na Epic Games Store. Niektórzy zyskali jednak ulepszoną edycję gry, ale nie wszyscy.

Jednym z największych ostatnich rozdawnictw Epic Games Store z pewnością był wielki hit od Hideo Kojimy, czyli Death Stranding. Gracze tłumnie rzucili się na darmową pozycję, choć nie wszyscy wyszli równie ucieszeni. Początkowo można było przypisać do konta edycję Director’s Cut, która oferuje sporo poprawek i trochę nowej zawartości. Do tego jej docelowa cena była wyższa. Szybko jednak problem naprawiono, a reszta graczy otrzymała kopie “podstawowej” gry.

Death Stranding za darmo, ale w jakiej edycji?

Oczywiście w internecie zawrzało, a sporo graczy nie było pocieszonych takim rozwojem sytuacji. Epic przez pewien czas dawał kolejne gry za darmo, ale milczał w kwestii dość osobliwej pomyłki. W końcu się to zmieniło, a odpowiedź pojawiła się w formie postu na chińskiej platformie społecznościowej Weibo.

Jak czytamy na TwistedVoxel, Epic przeprasza graczy za pomyłkę i wyjaśnia, że była ona winą pracowników, którzy omyłkowo oznaczyli za darmo do odebrania DS w edycji Director’s Cut, a nie podstawowej. Problem w tym, że umowa z wydawcą gry, 505 Games, dotyczyła wyłącznie rozdawnictwa “tańszej” wersji. Obecnie jednak firma jest w trakcie rozmów z wydawcą na ten temat. Niestety, nic konkretnego się nie dowiedzieliśmy.

Sam Epic ma z pewnością problem, bo niejako złamał warunki umowy. Z pewnością będą musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami, ale wcale nie zdziwiłbym się, gdyby platforma rozdała wkrótce edycję Director’s Cut, aby zadośćuczynić wszystkim graczom. Oczywiście w tej kwestii wszystko zależy od 505 Games. Z pewnością poinformujemy Was, gdy tylko pojawią się jakieś dodatkowe informacje w tej sprawie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie