Dead Rising w odświeżonej formie? Capcom szykuje aż trzy remastery!

Producent skończył odświeżać serię Resident Evil, więc bierze się za Dead Rising.

Wczorajsze informacje odnośnie rzekomego przeniesienia pierwszej części Dead Rising na PlayStation 4 okazały się prawdziwe. Przypominamy, że źródłem wieści był serwis Exophase, który opublikował na swoich łamach listę trofeów, jakie mamy zdobyć w Dead Rising na konsoli od Sony. Teraz Capcom potwierdza szykowanie remastera, lecz to nie koniec dobrych wieści!

Wydawca informuje, że wydany niemal 10 lat temu na Xboksa 360 Dead Rising pojawi się w odświeżonej postaci na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Oprócz tego Capcom zamierza przenieść Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record na konsole obecnej generacji, czyli PS4 i Xbox One. Te remastery nie pojawią się jednak na blaszkach z prostego powodu – zostały już wcześniej wydane na PC, zatem Capcom nie zamierza robić nam powtórki z rozrywki.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy trzy wspomniane tytuły z serii Dead Rising zadebiutują na rynku w odświeżonej formie oraz na jakie poprawki w grafice zdecyduje się Capcom. Możliwe niestety, że skończy się na zwykłym podciągnięciu rozdzielczości, choć trzymamy kciuki, by było to coś więcej. Najlepszą opcją byłoby oczywiście nie tylko dodanie do gier lepszych tekstur czy nowych efektów, lecz również dodatkowa zawartość w formie nowych misji czy lokacji.

Remastery jeszcze przed Dead Rising 4?

Premiera najnowszej odsłony serii została zaplanowana na 6 grudnia 2016 roku. Tego dnia tytuł wyląduje na konsoli Xbox One oraz PC z systemem Windows 10. Microsoft sugeruje jednak dosyć jasno, że ekskluzywność dla wspomnianej konsoli oraz systemu jest jedynie tymczasowa i jest kwestią czasu, aż Dead Rising 4 zostanie wydane również na PlayStation 4. Niestety posiadacze platformy od Sony będą musieli czekać na czwóreczkę dosyć długo – rok czasu.

Wracając do naszych remasterów – najbardziej prawdopodobnym krokiem jest wydanie całej trójcy jeszcze przed wypuszczeniem na rynek Dead Rising 4. Capcom zapewne liczy na dodatkowy zarobek przed premierą nowej odsłony serii i zamierza promować kotleciki jako doskonałą przystawkę przed daniem głównym. Oczywiście nic w tym złego, ponieważ osoby, które nie miały jeszcze przyjemności zagrać w Dead RisingDead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record będą mogły nadrobić zaległości oraz zapoznać się z serią przed sięgnięciem po grudniową część.

Dead Rising rozpoczął wielką wojnę z zombie

Pierwsza część serii ma już na karku niemal 10 lat. Tytuł pojawił się pierwotnie na konsoli Xbox 360 i przedstawiał historię Franka Westa, fotografa prasowego, który w pogoni za kolejną sensacją trafia do centrum handlowego opanowanego przez żywe trupy. Rozpoczyna się ostra jatka i walka o przeżycie.

Dead Rising 2 kontynuuje dobrą passę

Druga odsłona serii pojawiła się cztery lata później, czyli w roku 2010. Gra zaszczyciła swoja obecnością nie tylko X360, lecz również konkurencyjną PlayStation 3 oraz komputery PC. Tym razem wcielamy się w Chucka Greena, byłego mistrza zawodów motocrossowych, a tajemniczy wirus przemieniający ludzi w zombie zdążył opanować całe Stany Zjednoczone. Miejscem akcji Dead Rising 2 jest przypominające Las Vegas miasto Fortune City, gdzie nasz bohater wybiera się na poszukiwanie lekarstwa dla swojej córki.

Dead Rising 2: Off the Record i powrót Franka Westa

W zasadzie możemy tutaj mówić o samodzielnym rozszerzeniu do drugiego Dead Rising, gdzie ponownie wcielamy się w bohatera znanego z pierwowzoru. Jako fotoreporter trafiamy do znanego już Fortune City i zaczynamy zmagać się z zombiakami. Off the Record to nie tylko nowa fabuła, lecz również nieobecni w podstawce nowi przeciwnicy, pojazdy czy lokacje. Tytuł pojawił się w 2011 roku na PC, PlayStation 3 i X360.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.