Chcecie powrotu Dead Rising? Capcom może szykować coś dla Was

Dead Rising ma dostać reboot od Capcomu. Świetne wieści dla fanów
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dead Rising może powrócić. Nowe nieoficjalne informacje wskazują na powstawanie rebootu serii. Tak przynajmniej twierdzi znany branżowy dziennikarz.

Capcom ma w swoim portfolio mnóstwo marek, a jedne z nich wydają się już tak zapomniane, że warstwy kurzu zniechęcają Japończyków do zaglądania do tego, co jest w środku. Takimi IP wydaje się przede wszystkim Dino Crisis, ale też Dead Rising. O ile pierwsza seria nie dostała nowej odsłony od 23 lat, o tyle Dead Rising cieszyło się znacznie większą popularnością. Tyle że w ostatnich latach Capcom najwyraźniej także porzucił tę markę.

Dead Rising Reboot może powstawać

Istnieje jednak spora szansa na to, iż nie potrwa to długo. Na Twitterze rozgorzała dyskusja pod nowym przeciekiem dotyczącym możliwego pojawienia się Metal Gear Solid 3 Remake na najbliższym pokazie PlayStation. Gra ma podobno być ekskluzywna dla konsoli “niebieskich”, co raczej nie zadowoli fanów Xboksa. Jez Corden, który podzielił się najnowszym przeciekiem (autorstwa Shpeshal Nicka), w komentarzach wspomniał również o Dead Rising.

Zdaniem znanego branżowego insidera oraz redaktora serwisu Windows Central, Dead Rising ma dostać reboot od Capcomu. Na razie Corden nie jest jednak pewien niczego, a jedynie słyszał, że faktycznie taka produkcja powstaje. Nie należy więc uznawać tego za pewnik, ale Corden jest na tyle dobrze obeznany w branży, że coś faktycznie może w tym być. Osobiście cieszyłbym się, bo jednak przy serii spędziłem niegdyś długie godziny.

“Powstanie martwych” cieszyło się bardzo dużą popularnością, ale w ostatnich latach ustąpiło innej serii Capcomu z zombiakami, czyli Resident Evil. DR dostało parę nierównych części, które nie tylko nie zdobyły zbyt dobrych ocen, ale również nie sprzedały się jakoś szczególnie dobrze. Nic dziwnego, że Japończycy porzucili to IP, choć pomysł na reboot ma sporo sensu. Niedawno w sieci pojawił się gameplay z anulowanej piątej części, która miała wprowadzić gigantyczną rewolucję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie