Dead Rising 4 to tylko czasowa gra na wyłączność dla Xbox One i PC

Microsoft potwierdził, że Dead Rising 4 nie będzie produkcją tylko dla XOne i komputerów z Windowsem 10.

Dead Rising 4 ma się ukazać na Xboksa One oraz PC z Windowsem 10 już w grudniu tego roku. Microsoft jednak potwierdził w rozmowie z serwisem GameSpot, że nadchodząca gra o zombie może pojawić się na PS4 oraz Steam.

Dead Rising 4 na XOne jest tworzone przez Capcom ze wsparciem Microsoftu. Fani gry będą mogli w nią zagrać najpierw na Xboksie One i PC z Windows 10 w grudniu. Na Windowsa 10 gra będzie produkcją na wyłączność przez 90 dni, a na konsolę Xbox One przez rok. Mamy długotrwałe relacje z Capcomem, tak jak to było w przypadku Dead Rising 3 na Xboksa One – tłumaczy Microsoft w przesłanym do serwisu GameSpot oświadczeniu.


Dead Rising 3 było grą na wyłączność dla Xboksa One, ale po 10 miesiącach pojawiło się na PC. Jednak według umowy z Microsoftem, gra była konsolową produkcją na wyłączność dla sprzętu z USA i nigdy nie pojawiła się na PS4. Z wypowiedzi Microsoftu wnioskujemy więc, że tym razem może być nieco inaczej. Najpierw Dead Rising 4 pojawi się na XOne oraz PC z Windows 10, po 90 dniach będzie można ją pobrać na wszystkie komputery przez Steam, a po roku również na innych konsolach.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

11 Shares
Share11
+1
Tweet