Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Dead Rising 3 na PC „uwielbia się zawieszać”. Porównanie grafiki z Xbox One

Choć tytuł zgarnia dobre oceny od recenzentów, są z nim pewne problemy.

Dead Rising 3 było do niedawna ekskluzywnym tytułem na XONE, lecz od 5 września mogą w niego pograć również posiadacze PC. Recenzenci oceniając edycję na blaszaki wystawiają tytułowi podobne noty, jak w przypadku wersji na konsolę Microsoftu – uśredniając, wychodzi mocne 7,5/10.

Jak donoszą niektórzy gracze na forach internetowych, w przypadku Dead Rising 3 na PC nie obyło się jednak bez błędów, które skutecznie potrafią zepsuć zabawę. Za przetestowanie tytułu wzięła się również działająca pod skrzydłami Eurogamera firma DigitalFoundry, która też nie szczędzi pecetowej wersji gry kąśliwych uwag.

Przy sprawdzaniu produkcji wykorzystano dwie konfiguracje PC, głównie mocarnego blaszaka z CPU Intel Core i5 3570K 4,5 GHz, dyskiem SSD i kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 780 (zobacz minimalne oraz zalecane wymagania!). Mogłoby się wydawać, że Dead Rising 3 na takim sprzęcie nie sprawi żadnych problemów, lecz rzeczywistość pokazała zupełnie coś innego.

Tytuł po prostu uporczywie się zawieszał, uniemożliwiając sprawne testowanie gry. – Czasem mogliśmy grać spokojnie przez 10-15 minut, a innym razem gra zawieszała się po minucie od jej włączenia – zaznacza zespół DigitalFoundry. – Wypowiedzi na różnych forach sugerują, że nie jesteśmy w tym odosobnieni i Capcom bada obecnie problem – dodano.

Testerzy widzą jednak poważniejsze wady niż zawieszanie się Dead Rising 3. Chodzi o tekstury, które nie są najwyższych lotów i nawet podchodząc do niektórych obiektów na bliska odległość, zachowują swoją uproszczoną formę. Dzieje się tak nawet wtedy, kiedy gra jest zainstalowana na dysku SSD.

Ponadto czas ładowania gry jest często absurdalny, szczególnie przy powrocie do głównego menu oraz po śmierci – zaznacza DigitalFoundry. Według testerów szybciej dostaniemy się do menu wyłączając grę i odpalając ją ponownie niż czekając na dogranie. A jak prezentuje się grafika na PC względem XONE oraz framerate na blaszakach? Zobaczcie na filmikach poniżej.

Dead Rising 3 – PC vs. Xbox One

Dead Rising 3 – porównanie płynności przy 720p, 900p oraz 1080p

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się