Twórcy Until Dawn i The Quarry pracują nad nową grą Dead by Daylight, a to nie wszystko

Dead by Daylight dostanie nowe gry, w tym tytuł od twórców The Quarry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wychodzi na to, że uniwersum Dead by Daylight mocno się rozrośnie. Powstają nowe gry z tego uniwersum, a za jedną z nich odpowiada Supermassive.

Behaviour Interactive najwyraźniej jest pewne swojego własnego uniwersum. Teraz do współpracy zapraszani są kolejni deweloperzy, w tym nawet docenieni twórcy wirtualnych horrorów. Wychodzi na to, że powstają kolejne tytuły, w tym nowy projekt multiplayer oraz propozycja dla pojedynczego gracza. Co więcej, potwierdzono także prace nad filmem!

Po siedmiu od latach premiery, popularność DbD wciąż nie słabnie. Niedawno społeczność gry obchodziła właśnie 7-lecie, a twórcy na rocznicowym streamie zdradzili przyszłość marki. Oczywiście sama gra wciąż będzie się rozwijać (dostanie m.in. Nicolasa Cage’a), ale całej jej uniwersum ma wzbogacić się o kolejne tytuły. Jeden z nich powstaje w Supermassive, czyli studiu odpowiedzialnym za fantastyczne Until Dawn i The Quarry, a także nieco-mniej-imponujący cykl The Dark Pictures.

W każdym razie nowa “większa” gra studia będzie oparta właśnie na uniwersum DbD. Tym razem to przygoda dla pojedynczego gracza, tworzona na modłę ich wcześniejszych gier-filmów. Pojawią się nowe postacie, a akcja zostanie osadzona poza wymiarem Bytu. Twórcy obiecują “intensywne doświadczenie narracyjne wypełnione potężnymi wyborami na śmierć i życie”.

To jednak nie wszystko, bo Behaviour jakiś czas temu kupiło Midwinter Entertainment. Studio zajmie się kolejną pozycją w świecie Dead by Daylight, tym razem ze świeżym podejściem do formuły multiplayer. Będzie to gra, w której grupa graczy wspólnie zmierzy się z wyzwaniami stawianymi w wymiarze opanowanym przez Byt. Brzmi trochę jak tytuł stawiający na akcję, a nie horror, ale to dobrze. Zawsze można liczyć na jakąś różnorodność.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie