Twórcy The Quarry szykują kolejną, równie dużą grę. Znamy potencjalny okres premiery

The Quarry - twórcy szykują równie dużą grę. Kiedy premiera?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Twórcy The Quarry jednak wciąż chcą tworzyć „większe” gry, a nie tylko serię The Dark Pictures. Właśnie poznaliśmy pierwsze konkrety i nawet możliwy okres premiery.

Supermassive Games dało się poznać przede wszystkim za sprawą Until Dawn, czyli naprawdę świetnego slashera z nastolatkami w roli głównej. Później deweloperzy wydali parę mniejszych pozycji oraz zaczęli rozwijać autorską serię The Dark Pictures. Ta, choć poprawna, nie imponuje tak, jak hitowe Until Dawn. The Quarry pokazało jednak, że w Brytyjczykach drzemie jeszcze duży potencjał.

Więcej The Quarry i Until Dawn

Will Bytes, reżyser odpowiedzialny za dwie powyższe „duże” gry, rozmawiał z serwisem VGC. W wywiadzie przyznał, że w obszarze zainteresowań jego zespołu nie znajduje się tylko The Dark Pictures. Tu warto przypomnieć, że kolejna odsłona zadebiutuje już za parę tygodni. Chcą oni rozwijać więcej „dużych” i bardziej skupionych na postaciach fabuł – jak The Quarry właśnie.

Rozpoczęliśmy pracę nad [następną grą]. Nie mogę powiedzieć o niej zbyt wiele, ale zaczęliśmy. Ponownie, to ten sam rodzaj gatunku horroru, trzymamy się tego. Jest to odpowiednik wielkości The Quarry… i to mniej więcej tyle, co mogę powiedzieć bez zdradzania zbyt wiele.

– powiedział Will Bytes ze studia Supermassive Games (za VGC)

To jednak nie wszystko. Bytes zaznacza, że znów chcą poruszać się w tematyce „teen horroru”, jednak chcą w nim mocno zamieszać, a dokładniej – „rozciągnąć”. Nie wie jednak w jakim stopniu te pomysły się udadzą, bo pole ich manewru jest ograniczane przez sam gatunek.

The Dark Pictures eksploruje setki wariantów gatunku horroru. To, na co patrzymy teraz, a nie mogę powiedzieć dokładnie, co to jest, to trochę odejście od tego rodzaju standardów, ale to wciąż bardzo klasyczny horror.

– dodaje Bytes

Na szczęście nie będziemy musieli na premierę czekać aż siedmiu lat, jakie upłynęły między Until Dawn a The Quarry. Deweloperzy celują w premierę w 2025, ewentualnie 2026 roku. Oby tylko im się udało utrzymać ten termin, bo jestem bardzo ciekaw, co takiego dla nas szykują.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie