Dead by Daylight dostanie film i to od gigantów horrorów

Film Dead by Daylight powstaje. Tworzą go giganci filmowych horrorów
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Film Dead by Daylight powstaje i odpowiadać za niego mają giganci hollywoodzkich dzieł grozy – Blumhouse oraz Atomic Monster. Szykuje się prawdziwa uczta dla fanów gatunku?

W social mediach Behaviour Interactive i Blumhouse pojawiły się wieści o tym, że obydwie firmy ogłosiły współpracę. Kanadyjscy twórcy niezwykle popularnego asymetrycznego horroru multiplayer wraz z amerykańskim gigantem filmowych dzieł grozy przeniosą na wielki ekran lore świata Dead by daylight.

DbD to hitowa gra multiplayer, która mimo ukazania się w 2016 roku, wciąż przyciąga do siebie nowych graczy. Tytuł skupia się na rozgrywkach multiplayer, w których czwórka ocalałych próbuje uciec z mapy kontrolowanej przez tajemniczą mroczną mgłę i jednego z wielu zabójców. Biorąc pod uwagę sukces i popularność produkcji, adaptacja filmowa nie jest zaskoczeniem. Z drugiej strony, choć sam nie wierzę, że tak uważam, DbD zasługuje raczej na serial niż film. W końcu mamy tu wiele różnych postaci, które aż proszą się o debiut w formie odcinków serialu. Postawiono jednak na film.

Film Dead by Daylight oficjalnie

Dead by Daylight nawiązuje całym swoim jestestwem do kultowych slasherów i oferuje bogaty wybór morderców ścigających różnorodnych ocalałych. Mamy tu wielu autorskich „zabijaków” a także licencjonowane postacie jak choćby Freddy Krueger czy Leatherface. Jest tu jednak dość bogate lore w postaci wspomnianego mrocznego zjawiska znanego jako „Byt”, który jest obiektem kultu zabójców. I może to właśnie o ten motyw chodzi. Tego nie wiem, ale szefostwo Behaviour jest bardzo zadowolone z nowej współpracy.

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Jasonem Blumem i Jamesem Wanem, dwoma gigantami branży horrorów, aby dalej rozbudowywać uniwersum Dead by Daylight. W Behaviour naszym mottem jest tworzenie wyjątkowych chwil, razem, na zawsze. Atomic Monster i Blumhouse to idealni partnerzy do stworzenia zabójczego wejścia DbD na duży ekran.

– powiedział cytowany przez Variety Stephen Mulrooney, wiceprezes wykonawczy w Behaviour Interactive

We współpracę zaangażowana jest także firma Jamesa Wana (reżysera m.in. Obecności) Atomic Monster. Ta, co ciekawe, ma zostać połączona z Blumhouse w najbliższym czasie. Z kolei amerykański gigant horrorów skupia się na rozwoju segmentu gier wideo, o czym niedawno pisaliśmy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie