DayZ rozeszło się już w 3,7 mln egzemplarzy

DayZ rozeszło się już w 3,7 mln egzemplarzy
Newsy PC

Gra cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a jeszcze nie wyszła z fazy testowej.

Do tej pory nie ukazała się pełna wersja DayZ. Twórcy pracują nad grą od kilku lat, a od grudnia 2013 produkcja jest dostępna na Steam w ramach wczesnego dostępu. Gracze chcący testować DayZ muszą zapłacić prawie 28 euro – to nie jest mało jak na niedokończony projekt, ale jak widać chętnych nie brakuje.

Dyrektor kreatywny w studiu producenckim Brian Hicks podał, że od stycznia 2015 roku sprzedano 700 tys. sztuk gry. Natomiast od czasu premiery wczesnego dostępu, czyli wspomnianej daty w grudniu 2013 rozeszło się 3 mln kopii. Jak nietrudno policzyć, w sumie producent sprzedał już 3,7 mln sztuk niedokończonej gry.

Hicks twierdzi, że DayZ w wersji beta powinno być dostępne jeszcze w tym roku (obecnie to faza alfa), a z kolei w 2017 będziemy mogli zagrać w wersję 1.0, czyli pełną.

DayZ ma być dostępne również na konsolach najnowszej generacji, ale tutaj producent w ogóle nie wspomina o żadnych terminach. Wstępny plan jest taki, że najpierw gra będzie dostępna na Xboksa One w ramach programu Xbox Game Preview.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie