Darmowy weekend z grami Last Year oraz DayZ

Darmowy weekend z grami Last Year oraz DayZ
Gry za darmo Newsy PC

Posiadacze komputerów PC mogą przez najbliższe dni bawić się za darmo przy horrorze z dużymi pająkami (Last Year) oraz zagłębić się w postradziecką Czarnoruś, gdzie szerzy się epidemia wirusa (DayZ).

Już teraz możecie zajrzeć na Steam i rozpocząć darmowe granie w Last Year oraz DayZ. W przypadku tej pierwszej gry, zabawa trwa do 17 lutego o 19:00. DayZ można natomiast ogrywać do 16 lutego o 22:00.

Last Year jest asymetrycznym survival horrorem dla sześciu graczy, gdzie piątka nieszczęśliwców wciela się w uciekinierów, a szósty szczęśliwiec wchodzi w ciało ogromnego pająka. Bestia jest szybka i żaden człowiek sobie z nią nie poradzi, może że dostanie do dyspozycji porządny arsenał broni, co oczywiście w After Dark ma miejsce.

Last Year zostało zainspirowane klasycznymi horrorami i czuć w klimacie gry nutkę horrorów klasy B, ale w tym przypadku to chyba dobrze, ponieważ całość prezentuje się naprawdę ciekawie. Sami zerknijcie na poniższy zwiastun:

DayZ przenosi nas natomiast do postradzieckiej Czarnorusi, gdzie szerzy się epidemia wirusa, który zmienił większość ludności w rozszalałych zarażonych.

To gra online w otwartym świecie, w którym każdy z 60 obecnych na serwerze graczy ma na celu jedno – przeżycie za wszelką cenę, jak najdłużej. Gracz nie polega na żadnych odgórnych wskazówkach, wskaźnikach, wewnętrznych samouczkach czy pomocy. Przez brak zapisów gry i dodatkowych żyć każda podjęta decyzja jest brzemienna w skutki, a każdy błąd może kosztować życie. Porażka oznacza utratę wszystkiego i konieczność rozpoczęcia od zera – czytamy w opisie na Steam.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie