Było za 50 zł, a teraz za darmo. Szykujcie się, fani survivalu na PC, PlayStation i Xbox

DayZ-Livonia-za-darmo
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Studio Bohemia Interactive postanowiło połączyć grę DayZ z dodatkiem Livonia. Od 27 maja będą one stanowić jeden produkt, a obecni właściciele podstawowej wersji gry otrzymają dodatek za darmo.

Jeszcze wczoraj mogliśmy wejść na Steam i kupić dodatek Livonia do DayZ za 49,99 zł. Jeszcze więcej DLC kosztowało w wersji na konsole PlayStation i Xbox. Teraz cena znikła i dodatek został wycofany ze sprzedaży zarówno na platformie Valve, jak i w PS Store czy Xbox Store. To przygotowanie do aktualizacji gry i połączenia jej z dodatkiem.

Dla kogo Livonia za darmo? Co z tymi, którzy kupili DLC do DayZ?

Deweloper wyjaśnia, że 27 maja świat DayZ przejdzie sporą metamorfozę. Aktualizacja Redux 1.25 połączy zawartość podstawowej gry z zawartością wspomnianego dodatku. Choć tutaj warto zaznaczyć, że mapy z podstawowej wersji gry i DLC nadal pozostaną oddzielne, tylko że będziemy mieli do nich dostęp w ramach jednego produktu. Podkreślono, że wszyscy obecni posiadacze podstawowej wersji DayZ otrzymają DLC Livonia za darmo. Podstawka kosztuje na Steam 161,99 zł, lecz np. w Instant Gaming grę kupimy prawie 45 zł taniej, za 117,53 zł.

Kup DayZ za 117,53 zł w Instant Gaming (cena na Steam to 161,99 zł)

Są jednak i gorsze wieści. Po połączeniu gry z dodatkiem, cena za całość będzie wyższa niż obecnie płacimy za DayZ, choć deweloper zaznacza, że i tak zapłacimy mniej niż kupując podstawkę i DLC osobno. Nowa cena ma wynieść 49,99 USD.

No i na koniec pewnie zastanawiacie się – a co z osobami, które dopiero co kupiły dodatek Livonia? No cóż… jeśli jesteś w tym gronie, dostaniesz soundtrack z DayZ na Steam za darmo.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie