Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Days Gone – upgrade czy tylko inna pogoda? Porównanie grafiki

Days Gone jest jedną z najbardziej obecnie oczekiwanych ekskluzywnych gier na PlayStation 4. Produkcja wygląda bardzo ładnie od pierwszych prezentacji i bardzo możliwe, że na premierę jeszcze się zmieni. Oto porównanie grafiki.

Do premiery Days Gone jeszcze trochę czasu zostało, lecz już teraz tytuł od Bend Studio wywołuje sporo pozytywnych reakcji. Niedawno pisaliśmy, że Days Gone zaszczyci nas zupełnie otwartym światem i zerowym czasem wczytywania kolejnych obszarów, a do tego umożliwi eksplorowanie każdego wnętrza, zatem żadne drzwi nie staną nam na drodze w ucieczce przed zombiakami, których ocaleni określają mianem freakers.

Dzisiaj możemy natomiast spojrzeć na porównanie grafiki, które opublikował na swoim kanale YouTube Cycu1. Filmik zestawia ze sobą fragmenty gameplay’u pokazane w maju tego roku przez Game Informer z podobnymi ujęciami, które zobaczyliśmy w tym miesiącu w ramach E3 2018. Odstęp między prezentacjami jest zatem niewielki, a wydaje się, że grafika w Days Gone różni się na obu materiałach.

The Elder Scrolls 6 – data premiery ustalona. Gra prawdopodobnie na PS5 i nową konsolę Xbox

Cycu1 sugeruje, że demo z E3 2018 to więcej detali, np. jeśli chodzi o roślinność. – Pytanie tylko czy demo Game Informera to nowszy build czy może jednak E3 jest faktycznym pokazem aktualnej wersji. Mam nadzieję, że to drugie – komentuje YouTube’r.

Czy również widzicie różnice w grafice? Komentarze pod porównaniem są mieszane i podczas gdy jedni widzą zmiany na lepsze, inni zwalają wszystko na różną pogodę. Czekamy na Wasze opinie.

Data premiery Days Gone

Days Gone ukaże się 22 lutego 2019 roku na PlayStation 4. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Bend, a sama gra zapowiada się bardzo interesująco. W Days Gone gracze wcielają się w członka gangu motocyklowego, który stara się ocaleć w świecie opanowanym przez tak zwanych “freaks” – wyglądających niczym zombie stworów atakujących żywych ludzi. “Freaks” pojawili się na świecie przez pandemię groźnego wirusa, a akcja Days Gone rozgrywa się dwa lata po jej wybuchu. Gracze przemierzą z kolei w północno-zachodnią część wybrzeża Ameryki Północnej.

Days Gone jest przedstawicielem gier akcji, gdzie liczy się eksploracja otwartego świata. Gracz musi przetrwać w świecie opanowanym przez stwory i ludzi, tworząc różnego rodzaju przedmioty ze zdobytych na wielkiej mapie materiałów.

Days Gone – zmienne warunki pogodowe

Ważnym czynnikiem wpływajacym na rozgrywkę mają być zmienne warunki pogodowe. Raz zobaczymy śnieg, a innym razem deszcz i w zależności od tego, ludzie, zwierzęta i zombie mają się zachowywać inaczej. Days Gone mocno stawia na aspekty przetrwania.

Przejście głównego wątku fabularnego Days Gone zajmie nam około 30 godzin. Co interesujące, po zakończeniu głównej osi fabularnej, będzie można grać dalej w zainfekowanym świecie. Cała historia podzielona jednak zostanie na rozdziały, nie zabraknie też walk z bossami.

Nasz bohater otrzyma do dyspozycji motocykl, który będziemy mogli ulepszać, serwując maszynie różne modyfikacje. Wiadomo też, że Days Gone ruszy na PlayStation 4 Pro w rozdzielczości 4K (skalowane) w 30 klatkach na sekundę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%