Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Elder Scrolls 6 – data premiery ustalona. Gra prawdopodobnie na PS5 i nową konsolę Xbox

Jedną z największych niespodzianek podczas targów E3 2018 było oficjalne ujawnienie The Elder Scrolls 6. Choć tytuł znajduje się na etapie przedprodukcyjnym, data premiery TES 6 jest już wstępnie ustalona.

Niemal każdy fan RPG czeka na jakiekolwiek informacje dotyczące The Elder Scrolls VI. Targi E3 2018 przyniosły ze sobą skromną porcję wieści, lecz najważniejszy jest fakt, że oficjalnie ogłoszono TES 6. Data premiery została orientacyjnie ustalona, jak zaznacza Todd Howard – jeden z głównych producentów w Bethesda Game Studios – w rozmowie z serwisem GameSpot.

The Elder Scrolls 6 – data premiery. „Byłbym głupcem, gdybym ją ujawnił”

Powyższy cytat to komentarz Todda Howarda odnośnie daty premiery TES 6, udzielony wspomnianemu portalowi. I nic dziwnego – The Elder Scrolls 6 znajduje się obecnie na etapie przedprodukcyjnym, więc mówienie o dacie premiery mogłoby wywołać sporo niepotrzebnych spekulacji.

Dalszą wypowiedź Todda Howarda można jednak interpretować w ten sposób, że TES 6 nie pojawi się na obecnej generacji konsol, lecz dopiero na PlayStation 5 i następnym sprzęcie z rodziny Xbox. Do tego oczywiście dokładamy komputery PC.

Cyberpunk 2077 – oto komputer na którym pokazano grę w trakcie E3

Dajemy sobie czas. Wiemy, jaki TES 6 powinien być, a to wymaga czasu, technologii i wielu innych rzeczy, które sprawią, że będziemy zadowoleni z efektów. Ta marka na to zasługuje – mówi Todd Howard.

Howard zasugerował, że pomysły i ambicja Bethesdy względem The Elder Scrolls 6 mogą nie być możliwe do realizacji na obecnych sprzętach. W wywiadzie dla serwisu Gameslice powiedział, że Bethesda zbliża się do technologii niezbędnej do uruchomienia gry. Wygląda zatem na to, że PS4 i Xbox One, a nawet mocniejsze ich odmiany – odpowiednio Pro i X – nie dysponują wystarczającą mocą, która ruszyłaby TES 6 z miejsca.

The Elder Scrolls VI – teaser z E3 2018

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%