Days Gone – dodatki do gry? Deweloper potwierdza

Oczekiwana przez posiadaczy PlayStation 4 gra Days Gone otrzyma wsparcie po premierze. Studio odpowiedzialne za tytuł wspomina o niezapowiedzianym DLC.

Days Gone osiągnęło już złoty status, co oznacza, że prace nad głównym kodem zostały zakończone i możemy spokojnie oczekiwać premiery, którą zaplanowano na 26 kwietnia tego roku. To nie oznacza jednak wakacji dla Bend Studio, ponieważ w planach jest dodatkowa zawartość.

Days Gone – fabularne DLC czy coś innego?

Przedstawiciel dewelopera (David Lee, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością) ujawnił podczas rozmowy z GamerBraves, że w planach jest coś więcej, niż oficjalnie ujawniono. Na pytanie, czy gra otrzyma dodatki przybliżające przeszłość najważniejszych postaci odpowiada: Sądzę, że główny wątek fabularny zapewni odpowiednią ilość takich informacji. Mamy jednak niezapowiedziane DLC, lecz nie możemy o tym jeszcze mówić. Trzymajcie rękę na pulsie. David Lee zapewnia, że podstawowa historia przedstawi losy bohaterów oraz ich przeszłość na tyle, by gracze nawiązali z nimi więź.

Wiadomo zatem, że dodatek będzie i możliwe, że będzie to dodatek fabularny. Całkowitej pewności jednak nie mamy. Równie dobrze mogą to być dodatkowe wyzwania lub aktywności na mapie, które nie rozwiną przedstawionej w podstawowej wersji gry opowieści.

Przypominamy, że czas przejścia wątku głównego w Days Gone zajmie około 30 godzin, z czego około 6 godzin zajmą przerywniki filmowe. Deweloper zapewniał jednak niedawno, że wraz z misjami pobocznymi, starczy nam gry nawet na ponad 100 godzin.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: