Twórcy Wiedźmina pracują nad Dawnwalker. Studio potwierdza informacje o ambitnym RPG

Dawnwalker to nowa gra twórców Wiedźmina | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Reżyser Wiedźmina i część weteranów z CD Projekt RED potwierdzają prace nad Dawnwalker. Będzie to nowe RPG w klimacie mrocznego fantasy.

Rebel Wolves to nowe studio założone przez Konrada Tomaszkiewicza, w którym pracuje spora część weteranów CD Projekt RED mających na swoim koncie m.in. Wiedźmina 3. Można więc przyznać, że to eksperci od tego gatunku. Już jakiś czas temu przyznali, że pracują nad „wysokobudżetowym” RPG utrzymanym w klimacie dark fantasy. Po pierwszym szkicu koncepcyjnym dało się wysnuć mniej więcej tyle, że w grze pojawią się wampiry.

Potem jednak w sieci pojawiły się plotki. Zgodnie z nimi tytuł gry to Dawnwalker: Origins, a produkcja ma stanowić wstęp do nowej serii gier RPG z segmentu wysokiego budżetu. Teraz studio postanowiło potwierdzić te domysły, publikując nowy szkic w sieci wraz z tytułem gry. Dzięki temu wiemy, że ich pierwsza gra to faktycznie Dawnwalker i najwyraźniej skupi się właśnie na wampirach.

Zwykle nie komentujemy plotek. Ponieważ jednak usłyszeliśmy coś pocztą pantoflową… Tak, pracujemy nad Dawnwalker!

– czytamy na Twitterze Rebel Wolves

Gra ma oferować świat porównywalny z tym z dodatku do Wiedźmina 3 Krew i Wino, ale naszpikowany questami i ciekawymi rzeczami do odkrycia. Obecnie tytuł znajdować się ma w fazie wewnętrznych testów alfa, a do tego śmiga na Unreal Engine 5. Co ciekawe, fani RPG-ów mają liczyć na grę offline nastawioną na rozgrywkę dla jednej osoby, bez mikropłatności.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie