Nowe studio twórców Wiedźmina dostało kolosalne wsparcie. Pracują nad mroczną grą RPG

Nowe studio twórców Wiedźmina otrzymało spore zagraniczne wsparcie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Rebel Wolves to nowe studio weteranów Wiedźmina i Cyberpunk 2077. Deweloperzy ogłosili, że dostali olbrzymie wsparcie od chińskiego giganta.

Polskie studio Revel Wolves to prawdziwi weterani branży i wysokobudżetowych gier RPG. Założone zostało przez część byłych twórców z CD Projekt RED, którzy pracowali nad Wiedźminem czy Cyberpunk 2077. Ich pierwszą grą będzie (i tu nie ma raczej zaskoczenia) RPG AAA w „mrocznym” stylu. Zapowiada się na to, że sporą rolę w lore gry odegrają m.in. wampiry. Twórcy już wcześniej przedstawili pierwszy obrazek z produkcji.

Rebel Wolves i NetEase Games

Oczywiście czymże będzie gra AAA bez budżetu? Dlatego też cieszyć może wiadomość, że Rebel Wolves weszli w bardzo ciekawą współpracę z chińskim molochem NetEase Games. Polacy zabezpieczyli sobie strategiczne partnerstwo inwestycyjne na skutek czego NetEase przejeło mniejszościowy pakiet udziałów w studiu. Nie ma się jednak co martwić, bo twórcy mają zachować „pełną niezależność operacyjną i pełną kontrolę twórczą nad swoimi projektami” (za GamingBolt).

Fakt, że jedna z przodujących światowych firm z branży gier komputerowych popiera naszą wizję, jest dla całego zespołu Rebel Wolves ogromnym zastrzykiem pewności siebie i potwierdzeniem słuszności naszych działań. Finansowanie zapewnione przez NetEase było ostatnim brakującym elementem potrzebnym do tego, abyśmy mogli ruszyć pełną parą. Mając do dyspozycji środki na stworzenie światowej klasy gry AAA, możemy teraz skupić się na tym, co najważniejsze: na rozwoju.

– powiedział szef studia, Konrad Tomaszkiewicz

Jedyne informacje dotyczące ich pierwszej gry, prócz wspomnianego szkicu, to fakt, iż tytuł powstaje na Unreal Engine 5 z myślą o PC, Xbox Series X i S oraz PS5. Ma to być docelowo pierwsza część w zupełnie nowej serii gier.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie