Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Darmowy Minecraft Earth na telefony. Nowa gra zapowiedziana

Microsoft świętuje 10-lecie serii Minecraft nową grą mobilną „Minecraft Earth” wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną.

Po 10 latach Minecraft nadal się rozwija. Przekroczono już liczbę 200 milionów zarejestrowanych użytkowników Minecrafta, gracze spędzili już ponad 130 milionów godzin w grze, a podstawowa wersja gry znalazła 176 milionów nabywców na całym świecie. 10 rocznica serii została uczczona przez Microsoft zapowiedzią „Minecraft Earth”, czyli darmowej gry mobilnej, opartej o technologię rzeczywistości rozszerzonej. Możecie się jej spodziewać zarówno na sprzętach działających na systemie iOS, jak i na Androidzie.

Minecraft Earth – cechy gry:

  • Odkrywaj nowe przygody. W „Minecraft Earth” będziesz przemierzał prawdziwy świat w poszukiwaniu klocków znanych z gry, skrzyń ze skarbami, bądź potworów zwanych Tappablami. Podczas swoich poszukiwań natkniesz się również na Przygody, które są małymi wycinkami Minecrafta przeniesionymi do naszego świata dzięki rozszerzonej rzeczywistości – Twój chodnik stanie się kopalnią, w której pod swoimi stopami znajdziesz diamenty, a w lokalnym parku pojawią się Minecraftowe drzewa, w których skryły się złowieszcze szkielety (gotowy do walki?). Gracze będą gromadzić materiały, walczyć z potworami i zbierać punkty doświadczenia, które umożliwią im progresję w swojej przygodzie.
  • Zbieraj, odkrywaj i przeżyj. W „Minecraft Earth” znajdziecie wiele potworów znanych ze standardowej wersji Minecrafta, które nasi gracze znają i kochają. W późniejszym czasie zaprezentowane zostaną nowe stwory. W trakcie trwania swojej przygody, gracze będą mogli odkrywać unikatowe warianty i używać ich do zaludnienia konstrukcji. Możliwe będzie też zbieranie materiałów oraz branie udziału w pobliskich wyzwaniach.
  • Otocz się swoimi własnymi konstrukcjami. Gracze mogą tworzyć swoje własne konstrukcje, które na stałe zostaną w „Minecraft Earth”, dzięki  Płytom Budowlanym –najlepszym miejscu na doświadczenie ducha kreatywności znanego z podstawowej wersji gry. Twórz w małych środowiskach, wielkości stołu, albo umieszczaj swoje Płyty Budowlane na ziemi i zobacz wytwory swojej wyobraźni w dużej skali.
  • Współpracuj z innymi graczami. Gra została stworzona z myślą o tworzeniu wspólnych doświadczeń, więc każdy z telefonem umożliwiającym korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej może dołączyć się do zabawy w „Minecraft Earth”.
  • Zaawansowana technologia. „Minecraft Earth” łączy ze sobą nowoczesną technologię Microsoftu, taką jak śledzenie Azure Spatial Anchors i integrację PlayFab, by dać graczom jedyną w swoim rodzaju możliwość doświadczenia technologii rzeczywistości rozszerzonej.

Źródło: Microsoft, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się