Darmowy dodatek do Shovel Knight. Zostaniemy bossem!

To jedna z najlepszych platformówek ostatnich miesięcy.

Yacht Club Games pracuje nad darmowym DLC do wspaniale przyjętego Shovel Knight. Dodatek – nazwany Plague of Shadows – zostanie udostępniony do końca czerwca tego roku. Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy.


Podczas nowej kampanii fabularnej wcielimy się w jednego z bossów, z którym mierzyliśmy się jako tytułowy Shovel Knight. Wędrując w skórze Plague Knighta będziemy musieli wykonać zadanie, polegające na stworzeniu potężnej mikstury. Oprócz nowej fabuły dostaniemy system alchemii oraz świeżych przeciwników.

Przypominamy, że Shovel Knight jest klasyczną platformówką w stylu retro, która wyszła dotychczas na 3DS-a, Wii U oraz PC. Jeśli jeszcze nie graliście, gorąco polecamy. Tytuł zbiera naprawdę niezłe noty. Nawet najgorzej oceniana wersja na pecety może się pochwalić na Metacritic średnią 85/100.

Pod koniec kwietnia Shovel Knight zostanie natomiast wydane na konsole Sony: PlayStation 3, PS4, PS Vita. Studio Yacht Club Games nie sprecyzowało jeszcze, czy dodatek Plague of Shadows trafi do posiadaczy wszystkich platform, czy zostanie wydany tylko na wybranych sprzętach.

 Shovel Knight: Plague of Shadows – pierwsze screeny i grafiki

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet