Europejska premiera Shovel Knight w przyszłym miesiącu

Posiadacze konsol Nintendo już w listopadzie chwycą za… legendarną łopatę.

Shovel Knight – debiutancki projekt niezależnego studia Yacht Club Games – okazał się wielkim hitem. To platformówka z elementami przygodowymi oraz cRPG, która światową premierę miała w czerwcu tego roku na PC, 3DS oraz Wii U.


Tytuł zbierał naprawdę bardzo dobre oceny. Średnia z 50 recenzji – według serwisu GameRankings – wynosi 90/100. Europejscy gracze, którzy mają w domach konsole od big N, z niecierpliwością czekają zatem na wersje PAL. Okazało się właśnie, że już wkrótce dostaną Shovel Knight w swoje ręce.

Choć dokładna data premiery nie została ustalona, to wiadomo, że tytuł trafi do Europy oraz Australii w listopadzie tego roku, czyli w przyszłym miesiącu. Potwierdza to graficzka opublikowana przez Yacht Club Games, którą zamieszczamy poniżej.

Akcja Shovel Knight przeniesie nas do świata fantasy. Gracz wcieli się w rycerza, którego zadaniem jest zgładzenie złej Czarodziejki oraz ocalenie ukochanej. Naszą bronią będzie… legendarna łopata. Dość oryginalnie, trzeba przyznać. Zobaczcie na poniższym trailerze, co owy oręż potrafi.

Shovel-Knight-(3)

Shovel Knight

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet