Polscy twórcy genialnego horroru zamykają studio. “Nasze rodziny są priorytetem”

Twórcy Darkwood zamykają studio. Nie wszystko jednak przesądzone
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Twórcy Darkwood zamykają swoje studio, aby skupić się na rodzinie. Tym samym nie stworzą kontynuacji horroru ani nie dokończą Soccer Kids Alpha.

Tworzenie gier wideo i to nie jako główne zajęcie, a raczej efekt głębokiej pasji potrafi nastręczyć wielu trudności. Przekonali się o tym deweloperzy z Acid Wizard Studio, którzy zmuszeni zostali na zakończenie działalności. Teoretycznie ją jednak zawieszają, bo nie zamykają za sobą furtki i twierdzą, że kiedyś może powrócą.

Twórcy Darkwood kończą z grami (przynajmniej na razie)

W serii wpisów na Twitterze czytamy o dość niespodziewanym ruchu polskiego studia. Acid Wizard zasłynęło na całym świecie za sprawą przełomowego niezależnego survival horroru Darkwood, w którym trafiamy do post-sowieckiego lasu przepełnionego koszmarami. Niedawno wydali również testową wersję Soccer Kids, czyli gry o “harataniu w gałę” na polskim podwórku. Tym bardziej ich decyzja może zaskoczyć.

Nie byliśmy w stanie stworzyć środowiska pracy, które nie byłoby destrukcyjne dla naszego życia osobistego. Nasze rodziny są naszym priorytetem i nasza praca nie powinna mieć na nie negatywnego wpływu. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli się rozstaniemy, z możliwością powrotu za 5-10 lat, kiedy się pozbieramy. To nie musi być zła wiadomość! Nie rozpływamy się w powietrzu i chcielibyśmy, aby nasze gry żyły dalej.

– czytamy w jednym z postów warszawskiego dewelopera

Na pocieszenie mamy więc sugestię, że Acid Wizard może faktycznie kiedyś powrócić. Do tego nie zostawiają oni nas z niczym. Najpierw wydadzą aktualizację do Darkwood o numerze 1.4, a w międzyczasie zajmują się znalezieniem studia lub osoby, która mogłaby popchnąć produkcję drugiej części naprzód. Zapewne zawieszenie działalności oznacza również koniec Soccer Kids – chyba że faktycznie uda się znaleźć kogoś, kto zajmie się projektem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie