Darmowa polska gra od twórców Darkwood przypomni Wam złote czasy, gdy haratało się w gałę na podwórku

Soccer Kids Alpha to nowa gra od twórców Darkwood. Jest za darmo
Newsy PC

Darkwood jest wciąż jednym z najlepszych niezależnych horrorów. Czy Soccer Kids Alpha również ma szansę na sukces, ale w segmencie gier sportowych?

Acid Wizard Studio miało sporo czasu, bo od premiery ich poprzedniego (i debiutanckiego) hitu minęło sześć lat. Deweloperzy jednak nie spoczęli na laurach, choć ich nowa produkcja w niczym nie przypomina przerażające i klimatyczne Darkwood. Jeden z najlepszych horrorów niezależnych na razie raczej nie doczeka się kontynuacji, bo studio postanowiło zająć się czymś innym – piłką nożną.

Soccer Kids Alpha to ich nowa pozycja, która dość niespodziewanie ukazała się na Steam. Jeszcze większym zaskoczeniem może być fakt, iż aktualnie dostępna jest całkowicie za darmo. Tak, mowa o piłce nożnej, ale nie takiej rodem z FIFA. Tutaj liczy się bardziej zmysł taktyczny, planowanie i przede wszystkim gigantyczna nostalgia za dzieciństwem.

Soccer Kids to taktyczna, turowa gra sportowa, w której kontrolujesz nastoletniego matematycznego sawanta, prowadząc jego przyjaciół do zwycięstwa w lokalnym turnieju piłki nożnej ulicznej. Akcja gry toczy się w Polsce w latach 90. – okresie, w którym kraj przeszedł transformację z republiki socjalistycznej do demokracji z wolnym rynkiem. Skupia się na dzieciakach z tego okresu, które zakochały się w nowych wpływach kulturowych z całego świata.

– czytamy w opisie gry na Steam

Najciekawsze jest jednak to, że w grę we wczesnej fazie rozwoju zagramy zupełnie za darmo – wystarczy udać się na Steam. Twórcy na ten moment chwalą się możliwością grania przeciw AI, samouczkiem oraz rozgrywką przeciwko jednemu żywemu przeciwnikowi (online za pomocą Remote Play Together i na jednym ekranie). Nie będę ukrywał, że klimat jest potężny i choć nie mam jakiś szczególnych wspomnień z “harataniem w gałę”, z pewnością Soccer Kids wypróbuję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie