Szukacie mocnych wrażeń? Polski survival horror z datą premiery

Po trzech latach gra opuści wczesny dostęp.

Darkwood to kolejny tytuł z polskiego podwórka (warszawskie studio Acid Wizard), który stara przyciągnąć do siebie gęstym klimatem i szczyptą strachu. Tytuł długie trzy lata siedział w Early Access na Steam, lecz w końcu doczekamy się jego ostatecznej wersji!

Data premiery Darkwood została wyznaczona na 17 sierpnia tego roku, a najnowsze oraz ogólne oceny tytułu na Steam są na poziomie bardzo pozytywne. Nie zraźcie się tym, że akcję obserwujemy z lotu ptaka, a nie z oczu postaci lub zza pleców bohatera. Dobra gra obroni się w każdej perspektywie.

Poniżej znajdziecie krótki opis Darkwood, genialny live trailer oraz interaktywny zwiastun prezentujący rozgrywkę. Ktoś się skusi i sięgnie po polski produkt?

Darkwood to survival horror z proceduralnie generowanym, otwartym światem. Łącząc elementy RPG, roguelike i gier przygodowych wraz z wysokim poziomem trudności, Darkwood celuje w graczy pragnących głębokiej i wymagającej rozgrywki.

  • W dzień przemierzaj generowany losowo las, poszukuj materiałów oraz broni, odnajduj sekrety, rozwiązuj zagadki.
  • Nocą wróć do swojej kryjówki, barykaduj się, zastawiaj pułapki. Ukrywaj się lub broń przed tym co czeka w ciemnościach.
  • Zyskuj nowe umiejętności przez pozyskiwanie esencji ze zmutowanej fauny i flory.
  • Twoje wybory będą miała spory wpływ na Darkwood oraz jego mieszkańców. Wybory których dokonasz przełożą się na historię, której doświadczysz.
  • Wraz z upływem czasu, granice pomiędzy rzeczywistością a koszmarnymi fantazjami zacierają się. Zaczniesz nie tylko kwestionować zdrowie psychiczne głównego bohatera, ale możesz trafić również na własne ukryte dotychczas lęki….

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.