Darksiders Remaster zapowiedziany na Xbox One, PS4 oraz Wii U

Nowy wydawca chce zrobić użytek z zakupionej marki.

Podczas imprezy Gamepolis 2016 organizowanej w hiszpańskiej Maladze, Nordic Games podało, że ma zamiar wydać pierwszą część Darksiders w formie zremasterowanej na Xboksa One, PlayStation 4 oraz Wii U. Tak wynika z informacji podanej przez hiszpański serwis Nextn traktujący o Nintendo. Według dziennikarzy portalu, nowa wersja Darksiders ma się ukazać do końca tego roku w wersji cyfrowej jak i w formie pudełkowej. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery, ale spodziewamy się, że nie nastąpi to prędzej niż w czwartym kwartale tego roku.

Obecnie prawa do marki Darskiders posiada Nordic Games, które w 2012 roku odkupiło je od THQ zaraz po bankructwie studia odpowiedzialnego za Darksiders, czyli Vigil Games (THQ jako wydawca miał prawa do marki). W 2014 usłyszeliśmy od Nordic Games, że Darksiders nadal żyje, czego efektem było pojawienie się rok później remastera drugiej części. Teraz jak widać czas na zremasterowaną część pierwszą.


Zwiastun Darskiders II Deathinitive Edition:

Czy jest szansa na Darksiders III?

Nadal nie mamy natomiast informacji na temat Darksiders III. Nie wiadomo w ogóle czy ona się powstanie, bo póki co Nordic Games milczy w tym temacie. Jako wydawca obecnie sprawuje pieczę nad The Guild 3 z premierą na grudzień tego roku oraz trzema innymi grami, które zapowiedziane zostały na kolejny rok: Elex, Aquanox: Deep Descent oraz SpellForce 3.

Nie wiadomo, czy jeśli Darksiders III miałoby powstać, kto będzie odpowiadać za produkcję. Nordic Games, a może ktoś zupełnie inny? Zapewne nie dowiemy się tego w najbliższym czasie.

Samo Nordic Games to wydawca, który działa dopiero od 2008 roku. Przede wszystkim znane jest z zakupu licencji od takich firm jak JoWooD Entertainment oraz wspomniane wcześniej THQ. Obecnie ma prawa do takich marek jak: ArcaniA, Darksiders, Jagged Alliance, Painkiller, Red Faction, SpellForce, The Black Mirror i The Guild. Nordic Games może więc spokojnie planować przyszłe wydawnictwa.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

9 Shares
Share9
+1
Tweet