Hitowe mroczne fantasy powróciło na Steam. Grajcie już teraz za darmo

Dark and Darker wróciło na Steam | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Dark and Darker stawało się coraz większym hitem Steam, gdy tu nagle… wszystko szlag trafił. Teraz gra powróciła na platformę i można grać za darmo.

Ironmace miało nie lada problem w związku z oskarżeniami o kradzież assetów, a nawet kodu źródłowego firmie Nacon. Teraz jednak wygląda na to, że sytuacja została rozwiązana, a jeden z niedoszłych hitów Steam wrócił na platformę!

Dark and Darker znów na Steam!

Gra od Ironmace pierwotnie zadebiutowała już wcześniej na platformie Valve. Nacon oskarżył jednak twórców o kradzież pomysłów i elementów produkcji z ich gry, przez co ciesząca się sporą popularnością pozycja po prostu zniknęła ze Steam. Wtedy też twórcy ruszyli z własną stroną internetową i wewnętrznym launcherem, no ale to przecież nie to samo co największa platforma dla graczy na świecie.

Fani wymagających gier multiplayer i dungeon crawlerów mogą jednak się cieszyć, bo produkcja powróciła na Steam! Nie wiemy, co takiego za kulisami się zdarzyło, ale to z pewnością dobra wiadomość dla graczy. Teraz bez problemu mogą pobierać pozycję za pośrednictwem serwisu, a nie osobnego klienta.

Jak pisaliśmy już wcześniej, gra jest również dostępna w formie free-to-play. Ten sposób zabawy ma jednak swoje ograniczenia (m.in. jeden slot na postacie), a do tego nie do końca spodobał się wielu graczom. Obecnie gra ma “mieszane” opinie, z czego większość negatywnych uwag dotyczy właśnie modelu free-to-play. Dla sporej części graczy to po prostu nieco bogatsze demo, ale to przecież dało się przewidzieć, skoro twórcy nadal oferuję wersję premium. Niemniej chyba warto sprawdzić, skąd w ogóle wzięła się taka popularność tej produkcji.

Z okazji wielkiego powrotu gra otrzymała pokaz na Summer Game Fest 2024, czyli tak naprawdę króciutki zwiastun. Obejrzycie go poniżej.

Źródło: Steam

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie