PS Vita okazało się porażką Sony
0 komentarzy

Czy PS Vita jest już skończona? Sony odpowiada

Od dłuższego czasu można zaobserwować coraz mniejsze wsparcie Sony dla swojego handhelda PS Vita. Czy dni następczyni PSP są już policzone?

Nie tak dawno Masayasu Ito z Sony powiedział, że na Vitę nie będą powstawać już żadne nowe gry. Był to dość szokujący komunikat dla posiadaczy przenośnej konsolki. Za naprostowanie sprawy wziął się szef Sony Computer Entertainment Europe Jim Ryan.

Podczas rozmowy z serwisem VG247, Ryan potwierdził zaprzestanie produkcji gier na PlayStation Vita, ale tylko tych z wysokim budżetem. A więc na gry AAA nie mamy co liczyć, a szkoda, bo Vita to sprzęt, który mógłby pociągnąć niejeden graficznie genialny tytuł. O jej możliwościach mogliśmy przekonać się choćby podczas grania w Uncharted: Złota Otchłań.

Ito powiedział, że na Vitę będą produkowane cały czas gry o niskim budżecie przez studia 3rd party, a Sony z pełną koncentracją skupia się na PlayStation 4. Nic dziwnego, gdy jedna platforma odchodzi w zapomnienie, a druga generuje miliardowe zyski.

O Vicie można powiedzieć już dziś, że jest to zmarnowany potencjał genialnego urządzenia. Zgadzacie się z tym?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się