Na tym sprzęcie możesz już nie zagrać w Cyberpunk 2077. Producent zmienia wymagania

Cyberpunk 2077 - grafika
PC

CD Projekt RED zmieniło wymagania sprzętowe gry Cyberpunk 2077. Jeśli macie komputer z Windows 7, przyszła pora na zmianę systemu.

Twórcy gry potwierdzają, że choć gra nadal działa na wspomnianym systemie, wkrótce może (ale nie musi) się to zmienić. Jeśli zamierzacie grać w Cyberpunka 2077 na swoim komputerze, lepiej zaopatrzcie go w system Windows 10 lub 11.

Ze względu na techniczne ograniczenia nienatywnej implementacji DirectX12 w Windows 7 oraz zakończenie lub ograniczenie dostępności sterowników graficznych, aktualizacje wydane po 15 czerwca 2022 r. nie będą obsługiwały Windows 7. Jeśli gra zostanie zaktualizowana po tym terminie, może przestać działać na systemie operacyjnym Windows 7.

– czytamy na stronie CD Projekt RED

Zmieniono jednak nie tylko wymagania odnośnie systemów operacyjnych. CD Projekt RED wspomina, że gra nie będzie już testowana na kartach NVIDIA GTX z serii 700, co może wpłynąć na jej działanie lub nawet spowodować jego brak.

Ze względu na zakończenie obsługi sterowników kart grafiki zdecydowaliśmy się zmienić minimalne wymagania systemowe dla kart NVIDIA na GTX 970. Gra niekoniecznie przestanie działać na wcześniejszych kartach, ale nie testujemy jej już na kartach NVIDIA serii 700.

Zarówno w przypadku Windowsa 7 i kart GTX z serii 700 nie mamy pewności, kiedy gra przestanie działać. Może to być za jedną lub dwie aktualizacje, ale równie dobrze Cyberpunk 2077 może działać na Waszych komputerach jeszcze dłużej. Póki co sprawa nie jest w pełni jasna.

Tak prezentują się aktualne minimalne wymagania systemowe Cyberpunka 2077:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470
  • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni

Powyższe wymagania obowiązują od chwili wydania aktualizacji 1.5, której omówienie znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie