Aktualizacja 1.5 do Cyberpunka 2077 już dostępna. Wraz z nią aż 3 darmowe DLC

Cyberpunk 2077 - aktualizacja 1.5
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Dziś odbyła się zapowiedziana wcześniej prezentacja CD Projekt RED poświęcona grze Cyberpunk 2077. Polska firma poinformowała na temat dziś wprowadzonej aktualizacji, która wprowadza wiele pozytywnych zmian, w tym długo wyczekiwane next-genowe „ficzery”.

Aktualizacja 1.5 Cyberpunk 2077 – co wiemy?

Pierwszą z zapowiedzianych poprawek jest zmiana balansu w umiejętnościach gracza. W związku z tym będzie potrzeba rozdania ponownie wszelkich punktów w drzewku rozwoju postaci. W związku z tym po pobraniu update’u rekomenduję udać się do menu, by wydać ponownie punkty.

Inną ciekawą poprawką jest ta dotycząca noży, a w zasadzie „bumerangów”. Od teraz noże będą wracać po rzucie w przeciwnika do Waszych rąk. To, jak prędko pojawi się z powrotem u Was, zależy od jakości danego przedmiotu. Być może jest to mało realistyczne, że po prostu się teleportuje z powrotem do gracza, ale przynajmniej jest to zdecydowanie przyjemniejsze.

Zmianom uległ także system jazdy pojazdami. W skrócie ma być to jeszcze przyjemniejsze, co udało się uzyskać m.in. poprzez zwiększenie poczucia ciężkości motocykli i samochodów. Warto jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu każdy środek transportu

Poprawiono także zachowanie tłumu w niebezpiecznych sytuacjach. Ten ma się zachowywać bardziej naturalnie, kiedy np. zaczniemy celować w przechodniów. Jeśli ci są uzbrojeni, mogą wyciągnąć gnata i zacząć strzelać. Dotyczy to także kierowców, którzy mogą agresywnie wobec Was zareagować, np. wjeżdżając autem.

Aktualizacja Cyberpunk 2077 o numerze 1.5 ingeruje także w wygląd minimapy. Wraz z debiutem patcha ta powinna być bardziej czytelna poprzez zmienione ikony, a także dobre rozdzielenie ważniejszych znaczników od tych bardziej pobocznych.

Wspomniano także, że wprowadzono nowe opcje romansowe z kolejnymi z bohaterami gry. Zdarzy się, że po obudzeniu zobaczycie ukochaną postać obok Was.

Macie PS5? Wasz DualSense zdecydowanie przyda się przy ogrywaniu gry, ponieważ wraz z 1.5 nareszcie mają być wykorzystane jego wyjątkowe technologie. Mowa oczywiście o adaptacyjnych spustach, haptycznych wibracjach i o użyciu wbudowanego w kontroler głośniczka.

Gracie jednak na PC? Do ustawień dodano specjalny tryb benchmark, by sprawdzić wydajność Waszej specyfikacji komputerowej. Na podstawie wyniku łatwiej będzie dobrać odpowiednie ustawienia graficzne, by wyciągnąć z gry najwięcej pod kątem graficznym.

Aktualizacja 1.5 do Cyberpunk 2077 wprowadzi także nowe darmowe DLC

Przejdźmy do tematu darmowego DLC – wraz z debiutem patcha zostaną dodane dwie nowe bronie, które można znaleźć w specjalnym sklepie. Co ciekawe, zmiana godziny, stojąc przed sprzedawcą, zaowocuje odnowieniem przedmiotów dostępnych do zakupu. Dzięki temu łatwiej będzie nabyć wszystkie warianty kolorystyczne nowych gnatów.

Drugim DLC dostępnym kompletnie za darmo jest możliwość ponownej edycji postaci w sposób zbliżony do tego jak z początku produkcji, gdzie tworzyło się od początku wygląd V. Tak, w końcu dodano czerwoną szminkę.

Kolejny darmowy dodatek pozwoli wynająć inne mieszkania, a także zmieniać ich wygląd. Szczerze mówiąc, to przypadło mi najbardziej do gustu, bo poprzez wybranie jednego z kilku presetów całe mieszkanie wygląda zupełnie inaczej. Warto wspomnieć, że do wynajęcia będą aż 4 nowe apartamenty.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie