Aktualizacje, serial i DLC pomagają. Cyberpunk 2077 odzyskuje zainteresowanie graczy

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności w... czerwcu? Zaskakujące wieści
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Cyberpunk 2077 powrócił do grona najczęściej ogrywanych gier na Steam. Liczba aktywnych graczy znacznie wzrosłą po ostatnich wydarzeniach.

Być może słowo „wydarzeniach” może brzmieć tutaj dość dziwnie, ale na ponowny sukces gry złożyło się parę czynników. CD Projekt RED może jednak cieszyć się tym, że w końcu udało im się wzbudzić zainteresowanie wokół produkcji. Wcześniej z pewnością długie milczenie wokół DLC czy dużych aktualizacji nie pomagały.

Teraz jednak jest już zupełnie inaczej. CDPR niedawno potwierdził pierwszy fabularny dodatek do Cyberpunka 2077, który niestety finalnie może okazać się jedynym. Niemniej na popularność gry przełożyła się także ostatnia spora aktualizacja. Ta docelowo miała dorzucić do gry trochę zawartości związanej z serialem anime, który niedawno miał swoją premierę na Netfliksie. Przy okazji naprawiono jednak sporo błędów oraz dodano i ulepszono parę mechanik.

No i nie zapominajmy o wspomnianym już serialu Cyberpunk Edgerunners. Netflix może mówić o kolejnym hicie, a fani uniwersum o nowej pozycji do nadrobienia. W tym wszystkim na szczególną uwagę zasługuje sama gra, która teraz ponownie wróciła do topki na Steam. Zgodnie z danymi SteamDB, wczoraj w kluczowym momencie bawiło się naraz aż 36 806 osób. To sporo, a Cyberpunk 2077 na Steam cieszy się obecnie większą popularnością niż Elden Ring.

Warto jednak zaznaczyć, iż to dane wyłącznie ze Steam. Gdyby dorzucić do tego lwią część graczy z GOG oraz innych platform – wyniki z pewnością są o wiele bardziej zadowalające. O wynikach nie omieszkał poinformować nawet dyrektor ds. globalnego PR CD Projekt RED, Radek Grabowski.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie