Ujawniono wyniki sprzedaży Cyberpunka 2077. Wciąż daleko od pierwotnych przewidywań

Cyberpunk 2077 jednak nie otrzyma tej wielce pożądanej funkcji
PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

CD Projekt niedawno ujawnił, ile kopii produkcji z serii Wiedźmin trafiło do graczy. Przy okazji podano też wyniki sprzedaży gry Cyberpunk 2077.

Podano, że od grudnia 2020 roku sprzedano ponad 18 milionów egzemplarzy Cyberpunka 2077 na wszystkich platformach w wersjach cyfrowych i pudełkowych. To dobry wynik, ale jednak wciąż daleki od 30 milionów, które – zgodnie z przewidywaniami – miały trafić do graczy w ciągu pierwszego roku od premiery.

Cyberpunk 2077 miał bardzo trudny start. Ogrom błędów, kiepska optymalizacja na PS4 i Xbox One oraz tymczasowe usunięcie gry z PlayStation Store zaważyły o stosunkowo rozczarowującej początkowej sprzedaży. Teraz produkcja CD Projektu jest już w dobrym stanie, ale pierwszego wrażenia nie da się zmienić.

Premierowa porażka nie zmieniła jednak planów CD Projektu co do produkcji dodatków do gry. Niedawno potwierdzono, że pierwsze duże rozszerzenie zadebiutuje w 2023 roku i zaoferuje nową historię. Redzi planują też dostarczyć kilka DLC, choć na razie na ich temat wiadomo tyle, co nic.

Nadchodzące dodatki to nie jedyne nowości zmierzające do świata Cyberpunka 2077. CD Projekt szykuje też poprawki, które mają ulepszyć wrażenia z rozgrywki. Gra otrzymała już wiele aktualizacji i kolejne są w drodze.

Od siebie dodam, że Cyberpunk 2077 jest według mnie grą wartą sprawdzenia nawet pomimo swojej złej sławy. Łatki zrobiły robotę i w tytule tym próżno szukać błędów rujnujących zabawę. Katastrofalna premiera nie zmienia tego, że najnowsza produkcja CD Projekt RED to wciągająca i zapadająca w pamięć przygoda. Mam nadzieję, że prędzej czy później doceni ją większe grono graczy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie