Ile gier z serii Wiedźmin sprzedało się do tej pory? „Trójka” w 2021 roku rozbiła bank

Wiedźmin 3 next-gen ma faktycznie ukazać się w 2022 roku
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

CD Projekt podzielił się oficjalnymi informacjami na temat sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz poprzednich części cyklu o przygodach Geralta. To właśnie trzecia część trafiła do największej liczby graczy na całym świecie, co z pewnością nie powinno nikogo dziwić.

Trzecia odsłona Wiedźmina rozeszła się od dnia premiery już w 40 mln egzemplarzy, a liczba sprzedanych sztuk kopii gier z całej serii wynosi 65 mln. Używając mocy matematyki, można prędko dojść do wniosku, że „jedynka” oraz Zabójcy królów rozeszli się w łącznej liczbie 25 mln. Łatwo z tego wywnioskować, że sporo graczy ograło „trójkę” bez znajomości wydarzeń z poprzedniczek lub oglądało rozgrywkę np. na platformie YouTube.

Wiedźmin 3 - infografika - sprzedane kopie
Źródło: CD Projekt

Szczerze mówiąc, sam należałem niegdyś do osób z pierwszej wymienionej grupy i na całe szczęście fabuła w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon jest tak poprowadzona, że da się we wszystkim połapać. Dopiero późniejsze nadrobienie zaległości pozwoliło mi się zdecydowanie bardziej cieszyć wszelkimi nawiązaniami, o których wcześniej nawet nie miałem pojęcia.

Warto cofnąć się w czasie do kwietnia 2021 roku. Wtedy to według udostępnionych przez CD Projekt informacji trzeci Wiedźmak sprzedał się w liczbie 30 mln sztuk. Oznacza to, że w ciągu jednego roku Wiedźmin 3 rozszedł się właśnie w liczbie aż 10 mln kopii. Z pewnością przyczyniło się do tego switchowe wydanie produkcji, choć oficjalnych danych na ten temat nie ma.

Wynik sprzedażowy w najbliższych latach również powinien znacząco rosnąć. Przypominam, że obecnie trwają prace nad next-genowym wydaniem Wiedźmina 3. Niestety, doszło do kolejnego opóźnienia wymienionego wydania. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie