DLC do Cyberpunka 2077 nie pojawi się w tym roku, ale twórcy zdradzają nowe konkrety

Jackie Walles chowa się za rogiem, ponieważ bierze udział w walce. W ręce ma pistolet - Cyberpunk 2077 - PG
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

CD Projekt RED zasypało nas wczoraj informacjami. Wedle najnowszych, DLC do Cyberpunk 2077 nie zadebiutuje w 2022 roku. Na otarcie łez mamy nowe informacje o tym, co szykują.

Mniej więcej wiemy więc, czego się spodziewać.

Cyberpunk 2077 i DLC dopiero w 2023 roku

Ostatnia konferencja finansowa CDPR przyniosła nam sporo nowych wieści dotyczących pierwszego fabularnego rozszerzenia do Cyberpunka 2077. O tym, że powstaje, wiedzieliśmy już od dawna. Do tej pory nie poznaliśmy praktycznie żadnych konkretnych informacji na jego temat. Co więcej, aż do teraz przypuszczaliśmy, iż DLC zadebiutuje jeszcze w 2022 roku, ale CDPR zdecydowało się przesunąć tę datę. Na oficjalnej stronie gry na FB przekazano, iż rozszerzenie wyjdzie dopiero w 2023 roku.

Piotr Nielubiowicz przekazał, iż powinniśmy spodziewać się więcej, niż tylko jednego dodatku. Jak podaje VGC, deweloper wyjaśnia, iż studio dostarczy nam parę DLC (zapewne chodzi o mniejsze nowości, pokroju dodatkowych ubrań czy questów pobocznych), ale nie tylko.

Dla wszystkich, którzy już chodzili po ulicach Night City – pracujemy nad kolejnymi dodatkami DLC, a także nad dużym rozszerzeniem z nową fabułą.

– podaje Piotr Nielubowicz z CDPR

Twórcy celują też w rozszerzenie pokroju wielkich dodatków do Wiedźmina 3. Niestety nie wiemy, czy chodzi tutaj o oddanie graczowi do dyspozycji zupełnie nowego kawałka mapy, czy może o wzbogacenie tytułu o nową linię fabularną. Quest Director z CDPR, Paweł Sasko, również niedawno wypowiedział się pozytywnie o nadchodzącej zawartości.

Warto również wspomnieć o tym, iż polscy deweloperzy mają pełne ręce roboty. Zespół niedawno przejął projekt next-genowego Wiedźmina 3, cały czas dłubią także nad Wiedźminem 4. No i w pewien sposób zapowiedzieli również zupełnie nowe, nieogłoszone jeszcze oficjalnie, projekty. Do tego ich nowa drużyna z Molasses Flood także pracuje nad kolejną pozycją w jednym z ich znanych IP – Wiedźminem bądź Cyberpunkiem. Szerzej o planach grupy na 2022 rok przeczytacie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie