DLC do Cyberpunka 2077 nie pojawi się w tym roku, ale twórcy zdradzają nowe konkrety

CD Projekt RED nie chce powtórzyć błędów Cyberpunka 2077
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

CD Projekt RED zasypało nas wczoraj informacjami. Wedle najnowszych, DLC do Cyberpunk 2077 nie zadebiutuje w 2022 roku. Na otarcie łez mamy nowe informacje o tym, co szykują.

Mniej więcej wiemy więc, czego się spodziewać.

Cyberpunk 2077 i DLC dopiero w 2023 roku

Ostatnia konferencja finansowa CDPR przyniosła nam sporo nowych wieści dotyczących pierwszego fabularnego rozszerzenia do Cyberpunka 2077. O tym, że powstaje, wiedzieliśmy już od dawna. Do tej pory nie poznaliśmy praktycznie żadnych konkretnych informacji na jego temat. Co więcej, aż do teraz przypuszczaliśmy, iż DLC zadebiutuje jeszcze w 2022 roku, ale CDPR zdecydowało się przesunąć tę datę. Na oficjalnej stronie gry na FB przekazano, iż rozszerzenie wyjdzie dopiero w 2023 roku.

Piotr Nielubiowicz przekazał, iż powinniśmy spodziewać się więcej, niż tylko jednego dodatku. Jak podaje VGC, deweloper wyjaśnia, iż studio dostarczy nam parę DLC (zapewne chodzi o mniejsze nowości, pokroju dodatkowych ubrań czy questów pobocznych), ale nie tylko.

Dla wszystkich, którzy już chodzili po ulicach Night City – pracujemy nad kolejnymi dodatkami DLC, a także nad dużym rozszerzeniem z nową fabułą.

– podaje Piotr Nielubowicz z CDPR

Twórcy celują też w rozszerzenie pokroju wielkich dodatków do Wiedźmina 3. Niestety nie wiemy, czy chodzi tutaj o oddanie graczowi do dyspozycji zupełnie nowego kawałka mapy, czy może o wzbogacenie tytułu o nową linię fabularną. Quest Director z CDPR, Paweł Sasko, również niedawno wypowiedział się pozytywnie o nadchodzącej zawartości.

Warto również wspomnieć o tym, iż polscy deweloperzy mają pełne ręce roboty. Zespół niedawno przejął projekt next-genowego Wiedźmina 3, cały czas dłubią także nad Wiedźminem 4. No i w pewien sposób zapowiedzieli również zupełnie nowe, nieogłoszone jeszcze oficjalnie, projekty. Do tego ich nowa drużyna z Molasses Flood także pracuje nad kolejną pozycją w jednym z ich znanych IP – Wiedźminem bądź Cyberpunkiem. Szerzej o planach grupy na 2022 rok przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie