Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – wersja na PS5 porównana z PC. 60 FPS i brak trybów wyświetlania

Jedna z zagranicznych redakcji porównała Cyberpunk 2077 w wersjach na PC i PlayStation 5. Różnice są widoczne gołym okiem, choć niezbyt rażące.

W sieci widnieją już pierwsze recenzje Cyberpunka. Gracze są jednak mocno zaniepokojeni faktem, że recenzenci testowali grę w wersji na komputery osobiste i nie wspomnieli ani słowa o porcie na konsole.

Redakcja VideoGamesChronicle postanowiła sprawdzić, jak sprawa wygląda na najnowszej konsoli Sony w porównaniu do PC. Okazuje się, że Cyberpunk 2077 w wersji na PS5 radzi sobie naprawdę dobrze.

Test ujawnił, że gra nie posiada wyboru trybów wyświetlania na PlayStation 5, ale mimo to ma działać w 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo redaktor wspomina o tym, że konsolowy port Cyberpunka nie odstaje w większym stopniu od tego, co zobaczą gracze pecetowi. VGC testowało grę na maksymalnych ustawieniach graficznych z ray-tracingiem ustawionym na jakość średnią.

Najbardziej zauważalną różnicą na PS5 względem wersji PC jest gorsza jakość oświetlenia oraz mniejsza ilość przechodniów i pojazdów przemierzających ulice miasta. Niektórych graczy to nieco zaboli, ale wciąż nie są to gigantyczne ograniczenia.

Warto pamiętać, że Cyberpunk 2077 w 2021 roku otrzyma next-genową aktualizację, która dodatkowo ulepszy oprawę na nowym sprzęcie.

Galerię zrzutów ekranu uchwyconych przez VGC możecie zobaczyć poniżej. Screenshoty pochodzące z PS5 zostały odpowiednio oznaczone.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się