Cyberpunk 2077 w końcu z “przytłaczająco pozytywnymi” opiniami. Twórcy dziękują za “drugą szansę”

Cyberpunk 2077 w końcu został doceniony | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Paweł Sasko z CD Projekt Red postanowił podziękować fanom za wytrwałość i wiarę oraz danie “drugiej szansy” na odkupienie Cyberpunk 2077.

Sam nie należałem do zwolenników CP77 w okresie bliskim premiery, bo choć sama gra pod względem pomysłów na rozgrywkę czy scenariusza już wtedy stała na wysokim poziomie, to wszystko inne praktycznie leżało. Na szczęście warto było tyle czekać.

Cyberpunk 2077 w końcu doceniony

Gra krótko po premierze spotkała się z drastycznym wręcz odzewem graczy, mediów, a nawet wielkich firm. Sony krótki moment wycofała ją z oferty PlayStation Network, bo po prostu była tak zabugowana i niegrywalna, że niemal każdy jej posiadacz domagał się zwrotu. Na Steam królowały negatywne opinie, a pod twórcami palił się grunt pod nogami. Przewińmy do roku 2023, w którym gra nie tylko doczekała się największych w historii aktualizacji, ale i potężnego zastrzyku zawartości, jak choćby świetnego Widma wolności.

CD Projekt RED, mimo początkowej tragedii, nie chciał dawać za wygraną. Firma już teraz obiecuje, że z większą uwagą będzie wydawać kolejne pozycje, a porazka CP77 sporo ich nauczyła. To jednak dość inspirująca opowieść o odkupieniu rzutuje dziś pozytywnym światłem na stan gry. W 2024 roku Cyberpunk 2077 jest nie tylko jednym z najlepszych RPG-ów w historii, ale i grą, która może zaskoczyć każdego. I do tego niemal nie wygląda tak, jak z okolic premiery.

Z tego względu gracze zasypują ten tytuł pozytywnymi opiniami na Steam. Gra, która gościła w Muzeum Porażki, cieszy się obecnie “przytłaczająco pozytywnymi” opiniami z ostatnich 30 dni. Znaczy to tyle, że aż 95% graczy wystawiło jej “polecajkę”. Na tę wielką zmianę zareagował Paweł Sasko z CD Projekt RED.

Nie wyobrażacie sobie, ile to dla mnie znaczy. Nigdy nie byłem bliski poddania się i zawsze wierzyłem, że jest to w jakiś sposób możliwe, ale nigdy nie myślałem, że to zobaczę. Dziękuję bardzo za danie drugiej szansy!

– czytamy we wpisie dewelopera

Także oficjalnie możemy chyba uznać, że CP77 jednak jest wielkim sukcesem, a twórcy odkupili swoje błędy. Teraz tylko czekać na kolejną część.

Źródło: GamingBible

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie