Cyberpunk 2077 najnowszy gameplay odsłania sporo nowości!

Cyberpunk 2077 najnowszy gameplay odsłania sporo nowości!
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

CD Projekt RED pokazało sporo elementów, które znajdą się w Cyberpunk 2077. Oto jak w praktyce będzie wyglądać mocno rozbudowana rozgrywka.

Dziś o 20:00 rozpoczął się streaming, w trakcie którego producent gry Cyberpunk 2077, zaprezentował ponad 15 minutowy gameplay. Warto na początku zaznaczyć, że o ile materiał wideo nie zdradza zbyt wiele szczegółów fabuły, dla niektórych może zawierać spoilery. Oglądacie więc na własną odpowiedzialność.

Co konkretnie zostało pokazane? Jazda autem, motocyklem, kilka stylów rozgrywki, rozwój postaci oraz to, w jaki sposób nasze decyzje wpływają na świat. Poprzednio mogliśmy zobaczyć świat gry, zadania i projekt graficzny, teraz przyszedł czas na sekwencje pokazujące dwa różne podejścia do rozgrywki w Cyberpunk.

Pierwsze z nich to “silne solo”, w którym gracz koncentruje się na rozwiązaniach siłowych i natychmiastowym podejmowaniu akcji. Drugi styl to “netrunner” wykorzystujący działania w ukryciu, hakowanie i kontrolę pola walki przy użyciu szkodliwego oprogramowania.

To jednak nie wszystko, bowiem na materiale wideo poznaliśmy Pacificę – jedną z sześciu dzielnic w grze oraz dwa gangi: Animals i Voodoo Boys.

Zacznijmy od świeżo poznanej dzielnicy Pacifica. Coś w niej jednak poszło nie tak, bowiem zaprojektowana jako turystyczny kurort, przerodziła się w miejsce dla wyrzutków społecznych, którzy targani są niedostatkiem. Wszystko przez to, że ekonomia Night City się załamała, przez co Pacifica strafiła dofinansowanie. Wiele obiektów zaplanowanych jako luksusowe kurorty, nie zostało dokończonych. To właśnie tutaj toczą się wojny gangów i nikt nie zagląda do tej części Night City, jeśli nie musi. To właśnie dlatego, twórcy polecają przemierzać tę dzielnicę za pomocą motocykla lub opancerzonego auta.

Natomiast Pacifica ma drugą stronę medalu. Jeśli poszukujecie rzadkie towary lub nielegalne wszczepy, to jest właściwe miejsce na takie zakupy.

Tutaj warto przejść z kolei do wielkiego centrum handlowego w dzielnicy Pacifica. Upodobał sobie je gang Animals, który rywalizuje z Voodoo Boys. O co dokładnie walczą gangi i po której stronie opowie się gracz? Na te pytania przyjdzie nam odpowiedzieć w momencie premiery gry.

Co szczególnie zwróciło naszą uwagę, to fakt iż Voodoo Boys potrafią świętnie hakować, czego gracz może się od nich nauczyć. Ciekawie wyglądał na przykład motyw, w którym jeden z osiłków wyciskał sztangę na ławeczce. Gracz mógł załatwić przy użyciu broni, albo shakować jego wszczepy, przez co sztanga rozgniotła mu głowę.

Natomiast Animalsi to napakowane zbiry, którzy rozporowadzają po Night City nielegalne substancje, a także specjalizują się w podziemnych walkach na śmierć i życie. Ich obecność w centrum handlowym dzielnicy Pacifica jest jednak dość niejasna.

Trzy rodzaje “ścieżki życiowej”

W momencie rozpoczęcia gry, gracz wybiera jedną z trzech ścieżek, które zdefiniują to, gdzie rozpocznie grę, z jakimi umiejętnościami i jak w ogóle będzie ona przebiegać. Mamy Nomada, Street Kid oraz Corporate. Następnie trzeba dostosować wygląd postaci oraz jej cechy. Co jednak ciekawe, Cyberpunk 2077 nie zawiera stałych klas. Gracz będzie mógł dowolnie miksować umiejętności, które będą zgodne z jego stylem gry. Daje to spore pole manewru i stworzenie naprawdę unikatowej postaci.

Jak przykładowo w praktyce sprawdzi się ścieżka dla lubiących styl “silne solo”? Broń i siła to podstawa. Gracz będzie mógł na przykład wyrywać broń z wieżyczek, forsować zamknięte drzwi, czy używać wrogów jako żywej tarczy.

Jeśli wolicie się skradać, nie ma problemu, tutaj z pomocą przychodzi netrunner, który także jest świetny w hakowaniu. Podłączenie do sieci nie jest dla niego problemem, co da możliwość przejęcia kamer, a nawet wszczepów.

Data premiery Cyberpunk 2077 została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku na Xbox One, PS4 i PC.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie