Premiera next-genowego Wiedźmina 3 opóźniona. CDPR odbiera projekt Rosjanom

Wiedźmin 3 od CD Projekt RED - next-genowy Geralt
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Wiedźmin 3 w wersji na aktualną generację konsol miał zadebiutować w drugim kwartale bieżącego roku, a za jego produkcję odpowiadał rosyjski oddział Saber Interactive. O obu tych informacjach możemy już pisać tylko w czasie przeszłym.

Firma potwierdza, że premiera odświeżonego Wiedźmina 3 została przesunięta na nieokreślony jeszcze termin. Zdecydowano też, że projekt dokończy wewnętrzny zespół Redów. Nie podano oficjalnego powodu zmiany zespołu odpowiedzialnego za nowe wcielenie Dzikiego Gonu.

Zdecydowaliśmy się zlecić naszemu wewnętrznemu zespołowi deweloperskiemu przeprowadzenie pozostałych prac nad next-genową wersją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Obecnie oceniamy zakres prac, które należy wykonać, w związku z czym jesteśmy zmuszeni przełożyć premierę z drugiego kwartału na późniejszy termin. Poinformujemy Was jak tylko będziemy mogli. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Ogłoszenie CD Projekt RED

Na ten moment nie ma pewności co do konkretnego powodu odebrania projektu Saber Interactive. Może być to związane z jakością pracy studia, ale jest też inny prawdopodobny powód. CD Projekt niedawno potępił rosyjską inwazję na Ukrainę i wstrzymał sprzedaż swoich produktów w kraju Putina i Białorusi. Rosyjskojęzyczne serwisy (w tym GameMag) wskazują, że CD Projekt po prostu nie chciał dłużej współpracować z rosyjskim zespołem. Oczywiście to nieoficjalne informacje i należy podchodzić do nich z dystansem.

Miejmy nadzieję, że zmiana deweloperów nie wpłynie negatywnie na jakość projektu i wkrótce poznamy nową datę premiery ulepszonego Wiedźmina 3. Póki co warto czekać na kolejne oficjalne wieści od CD Projektu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie