Nowa aktualizacja do Cyberpunk 2077 na porównaniu. Różnice między wersjami na konsole PlayStation

Cyberpunk 2077 porównanie PS5 i PS4
PS4 PS5

W sieci pojawiło się porównanie nowej wersji Cyberpunk 2077 na konsole PS5 i PS4. Możemy zobaczyć jak w praktyce radzi sobie najnowsza aktualizacja.

CD Projekt RED oficjalnie pokazało CP77 na konsole obecnej generacji, a w internecie pojawiają się fanowskie porównania.

Cyberpunk 2077 między generacjami i aktualizacjami

Czekaliśmy na to bardzo długo, ale w końcu jest – najnowsza aktualizacja opatrzona numerkiem 1.5 trafiła do posiadaczy CP77. Czy warto było tyle czekać? Okazuje się, że… najwyraźniej tak. Dość bogate porównanie pokazuje nam praktycznie każdą edycję gry w wersji na konsole PlayStation.

Mamy więc tu porównanie PS4, PS4 Pro, PS5 przed aktualizacją oraz PS5 po aktualizacji. Sporo tego, ale przynajmniej na własne oczy możemy sprawdzić różnice. Choć niektórzy ufają, że CDPR naprawi grę, inni zapewne i tak będą podchodzić do „nowości” z dużą dozą dystansu. Okazuje się, że tym razem najwyraźniej niepotrzebnie.

W końcu liczba klatek na sekundę jest w końcu taka, jaka powinna być od samego początku. Próżno również na rozgrywce szukać kolejnych kuriozalnych błędów, ale nie na tym skupia się wideo. Sama grafika wygląda dokładnie tak, jak powinna, choć lepsze tryby okupione są wyraźną utratą płynności. Nie zrozumcie mnie źle, tytuł trzyma stabilne 30 FPS z włączonym ray tracing, ale bez tej opcji możemy cieszyć się rozgrywką w stałych 60 klatkach.

Różnice graficzne są więcej niż zauważalne. Poprzednia generacja wyraźnie odstaje – zarówno pod kątem samej rozdzielczości, jak i szczegółów. PS4 Pro radzi sobie nieco lepiej, ale wciąż daleko do detali z PS5 nawet w trybie wydajnościowym. Zmieniła się gęstość NPC na ulicach, wyświetlanie cieni, jakość tekstur, liczba detali środowiska… słowem – wszystko to, co powinno być zauważalne między starszą a obecną generacją. I tym razem w dobrym wydaniu, gdyż łatka 1.5 naprawiła tę ostatnią, znacznie poprawiając czerpanie radości z gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie