CS:GO – przejście na The Source 2, interfejs Panorama UI oraz nowa operacja

Valve szykuje wielkie zmiany dla swojej strzelaniny.

Firma przeprowadziła specjalną prezentację w związku z ekspansją CS:GO na rynek chiński. 18 kwietnia zostaną tam uruchomione lokalne serwery. Przy okazji padło kilka ciekawych słów, które z pewnością zainteresują graczy z naszego kontynentu.

Serwis PCGamesN – powołując się na tłumaczenie części konferencji przedstawione na forum Reddit, zatem podchodzimy do wszystkiego z pewną rezerwą – donosi, że Valve planuje nową operację w Counter-Strike: Global Offensive, którą dostaniemy latem tego roku. Można powiedzieć “najwyższa pora”, ponieważ ostatnia operacja, nazwana Wildfire, była dostępna w grze w lipcu zeszłego roku. Kto wie, może nową również ujrzymy w tym samym miesiącu.

Jeden ze slajdów konferencji został przetłumaczony jako nowy silnik Source 2 i Panorama UI. Pierwsze wiąże się z przejściem CS:GO na nowszą technologię, zatem będziemy mieli m.in. lepszą grafikę, drugie oznacza przebudowę interfejsu użytkownika. Panorama UI jest interfejsem opartym na panelach, który jest obecnie używany w Dota 2.

To jednak nie wszystko. Wspomniany serwis podkreśla również, że Valve pracuje nad ulepszonym systemem do wykrywania oszustów, który bazuje na sztucznej inteligencji.

Wierzyć w to wszystko czy nie wierzyć? Jak zaznaczyliśmy, PCGamesN powołuje się na tłumaczenie jednego z fanów gry, lecz już w lutym słyszeliśmy przecież o planach związanych z The Source 2 oraz nowej operacji w CS:GO. Wygląda zatem na to, że zbliżają się wielkie zmiany!

CS:GO

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.