Chuck Norris w grze wideo? Crime Boss: Rockay City to FPS z plejadą gwiazd i klimatem Vice City

Crime Boss: Rockay City na rozgrywce. Celebryci i gwiazdy wystarczą?
Newsy PC PS5 Xbox Series

W trakcie TGA 2022 zapowiedziano Crime Boss: Rockay City. Niech patetyczny tytuł Was nie zwiedzie, w grze spotkamy wiele znanych osobistości.

To chyba najbardziej zaskakujące ogłoszenie w trakcie The Game Awards 2022. 505 Games zapowiedziało nowy projekt INGAME Studios, czyli Crime Boss: Rockay City. I może tytuł ten nie brzmi najlepiej, a zwiastun nie prezentuje jakoś szczególnie imponującej graficznie pozycji, być może dostaniemy niespodziewany hit.

Crime Boss: Rockay City, czyli Chuck Norris, Michael Madsen i Danny Trejo w jednym stali domu

Gdy za młodu nałogowo oglądałem Strażnika Teksasu, zawsze marzyłem o grze na podstawie legendarnego serialu. Chuck Norris jest przecież osobą, która perfekcyjnie nadaje się jako protagonista wysokooktanowej gry akcji. Nowy projekt zapowiedziany w trakcie The Game Awards 2022 może i nie jest spełnieniem wszystkich moich próśb, ale to, co zobaczyłem, wystarczyło, abym zainteresował się tą pozycją.

Tytuł osadzono w latach 90. w mieście Rockay City na Florydzie. Całe to zdanie idealnie podsumowuje klimat gry, który bardzo mocno kojarzy się z klasyką kina gangsterskiego oraz takim choćby Vice City. Gra opowie historię Travisa Bakera (Michael Madsen), który postanowił wspiąć się na szczyt półświatku miasta, po śmierci dotychczasowego lidera. Oczywiście na drodze na szczyt staną mu inni mafiosi, którzy mają własne plany. Naszym zadaniem będzie więc ich eliminacja i powolne zdobywanie wpływów w mieście.

Kampania jednoosobowa wymaga zarówno opracowania taktyki, jak i jej krwawego realizowania. Na przestrzeni czasu będziesz obserwować, jak Twoje imperium rośnie w siłę, a potem słabnie. Fabułę gry rozpoczyna śmierć władcy przestępczego świata Rockay City. W miejsce powstałej próżni zlatują się wówczas różne gangi, które usiłują ją wypełnić. Gracz wciela się w Travisa Bakera (Michaela Madsena), który wraz ze swoimi pomocnikami i asystentami (Michael Rooker, Kim Basinger, Danny Glover i Damion Poitier) wzmacnia swoją kontrolę nad Rockay City.

– czytamy w opisie gry na Epic Games Store

Gra będzie FPS-em, a twórcy obiecują wciągającą historię dla jednego gracza, choć będzie można również ją rozegrać ze znajomymi. Pod tym względem będziemy mieć do czynienia z rozgrywką polegającą na planowaniu kolejnych akcji i, klasycznie, strzelaniu. Wyróżnikiem jest jednak tutaj obsada. Twórcy wpakowali chyba większość budżetu w hollywoodzkie gwiazdy, które spotkamy w grze. Pojawi się choćby Chuck Norris, wspomniany Michael Madsen, Kim Basinger, Danny Trejo czy Vanilla Ice. Gra ukaże się 28 marca 2023 roku na PC, a później także na PS5 i Xbox Series X i S. Obecnie tytuł dostępny jest w sporej promocji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie