Stars of Blood nowa gra od Valve

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Kosmiczni piraci zamiast nowego Half-Life’a i Counter Strike’a? Wyciekły szkice anulowanego projektu

Valve 9 lat temu pracowało nad grą z kosmicznymi piratami. Do sieci przedostały się szkice artystyczne, które przedstawiają zamysł twórców.

Szkice wyciekły za pośrednictwem Obscure Game Aesthetics na Twitterze i pokazują cztery grafiki koncepcyjne. W zasadzie każda z nich mogłaby być tematem innej gry, bo przedstawiają zróżnicowane podejście do świata. W jednym widzimy statek powietrzny przemierzający gęstą zabudową futurystycznego miasta. Na drugim metropolię, ale z nieco innego ujęcia, niemniej w odmiennym stylu.

Trzeci obrazek przedstawia prawdopodobnie fabryczną dzielnicę miasta, a czwarty z kolei pustynię. Wszystkie te szkice łączy jedno. Były one częścią anulowanego w 2012 roku projektu gry o nazwie Stars of Blood. Produkcja miała opowiadać o kosmicznych piratach, ale niestety więcej na jej temat nie wiemy. Szybko bowiem projekt zakopano do futurystycznego piachu.

Stars of Blood nowa gra od Valve
Stars of Blood nowa gra od Valve
Stars of Blood nowa gra od Valve
Stars of Blood nowa gra od Valve

Zapewne wielu fanów Valve może żałować, że Stars of Blood nie udało się stworzyć. Valve do dzisiaj znany jest przede wszystkim ze znakomitej gry Half-Life wydanej w 1998 roku, Counter Strike’a, który pojawił się dwa lata później, a następnie platformy dystrybucji cyfrowej gier jaką jest Steam. Tak naprawdę od tego czasu producent nie uraczył graczy tak przełomowymi grami jak dwa wymienione tytuły. Valve skupiło się na odcinaniu kuponów od CS-a i Steama, co jednak z biznesowego punktu widzenia nie powinno dziwić.

Natomiast z drugiej strony, skoro producent był w stanie wyprodukować lata temu tak dobre gry, wielu ma na pewno nadzieję, że jeszcze czymś zaskoczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 63 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible49%