Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

CORSAIR wprowadza do oferty nowe chłodzenie AiO z serii Hydro

Wydajne wentylatory dla wymagających.

CORSAIR poinformował o wprowadzeniu do oferty nowego systemu chłodzenia cieczą do procesorów z serii Hydro – H100i PRO RGB. Premierowe, 240-milimetrowe AiO posiada dwa wysoce wydajne wentylatory ML120 PWM wykorzystujące technologię lewitacji magnetycznej łożyska. Dodatkowo, głowica pompki oferuje podświetlenie LED RGB emitujące żywe kolory. H100i PRO idealnie chłodzi większość współczesnych procesorów, a oprogramowanie CORSAIR iCUE umożliwia precyzyjne sterowanie działaniem wentylatorów i podświetlenia.

Para wentylatorów ML120 wytwarza prąd powietrza i ciśnienie statyczne wymagane do skutecznego kierowania powietrza przez radiator. Łożyska z technologią lewitacji magnetycznej wyróżniają się ultraniskim poziomem tarcia, dzięki czemu mogą się obracać znacznie ciszej przy większych prędkościach obrotowych. Połączenie PWM umożliwia precyzyjne sterowanie prędkością w szerokim zakresie – od 400 do 2400 RPM – a nawet całkowite zatrzymywanie wentylatorów w niższej temperaturze przy użyciu profilu Zero RPM.

Wysoką wydajność H100i PRO zapewnia nowo zaprojektowana płyta chłodząca oraz regulowana, wyciszona bloko-pompka ze zoptymalizowanym wirnikiem zwiększającym przepływ cieczy efektywnie odprowadza ciepło z procesora na zewnątrz obudowy komputera. Głowica pompki systemu H100i PRO ma aluminiowe wykończenie i jest otoczona strefą podświetlenia RGB.

Oprogramowanie CORSAIR iCUE umożliwia łatwą regulację szybkości działania wentylatora i pompki oraz wyglądu podświetlenia RGB systemu H100i PRO. Ponadto, iCUE pozwala na synchronizację wszystkich chłodzeń z serii Hydro z podświetleniem innych, kompatybilnych urządzeń kalifornijskiego producenta. Przy użyciu jednego, intuicyjnego w obsłudze interfejsu można konfigurować szczegółowe wykresy wydajności wentylatorów odpowiednio do wzrostu temperatury procesora lub komputera. Co więcej, iCUE umożliwia ustawienie podświetlenie RGB tak, by informowało o temperaturze procesora, a także regulować szybkość pompki pod kątem szczytowej prędkości przepływu lub minimalnego poziomu głośności.

System H100i PRO można szybko i łatwo zainstalować w niemal każdej obudowie komputera dzięki radiatorowi o standardowym rozmiarze 240mm oraz modułowemu uchwytowi do montażu beznarzędziowego. System jest objęty pięcioletnią gwarancją, dlatego można mieć pewność skutecznego chłodzenia procesorów także w kolejnych składanych i modernizowanych komputerach. CORSAIR H100i PRO RGB pojawi się w polskich sklepach do końca lipca w cenie ok. 469 zł.

Źródło: CORSAIR

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%