Kontrolery SCUF dedykowane konsoli PS5

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

W końcu będzie alternatywa dla DualSense! Zapowiedziano SCUF dla PS5

Szef firmy Corsair zapowiedział kontrolery SCUF dedykowane konsoli PS5. Pady miałyby pojawić się znacznie szybciej od tego typu produktów konkurencji.

Od premiery PS5 minęło już praktycznie pół roku. Do tej pory jedynymi sensownymi kontrolerami dla tej konsoli wydawał się być DualSense. Choć konsola, obsługuje DualShocki 4, to tylko w grach dedykowanym poprzedniej generacji. Monopol kontrolera z najnowszej konsoli Sony nie każdemu musi odpowiadać, dlatego dla takich osób mamy bardzo dobrą wiadomość.

Jeżeli nie wiecie, swego czasu Corsair przejął markę SCUF, która odpowiada za produkcję między innymi ekskluzywnych gamepadów dedykowanych konsolom i PC. Andy Paul, szef wspomnianej firmy, poinformował o planach produkcji nowych wersji SCUF dla konsoli PS5.

Większość przychodów SCUF pochodzi ze sprzedaży kontrolerów na PS4. Jeżeli spojrzysz na ponad 100 milionów sztuk sprzedanych PS4 i parę milionów sprzedanych PS5, to łatwo będzie zauważyć, że dalej największy popyt generuje poprzednia generacja. Oczywiście pracujemy tak szybko, jak tylko możemy, aby wydać kontroler PS5. Nie ujawniliśmy jeszcze kiedy to nastąpi, ale podejrzewam, że będziemy dość wcześnie na rynku w porównaniu z konkurencją.

– powiedział Andy Paul, CEO Corsair

Jest to świetna wiadomość, ponieważ wspomniane kontrolery w wielu modelach charakteryzują się wieloma usprawnieniami. Między innymi mowa tutaj o dodatkowych przyciskach lub przekonfigurowaniu ustawień.

Miejmy nadzieję, że już za niedługo usłyszymy o pierwszych padach third party dedykowanym PS5. Nie tylko ze względu na obecny brak możliwości wyboru wśród innych kontrolerów. Przypomnijmy, że wszystko wskazuje na ponowne problemy z dostępnością PS5 w najbliższym czasie, co na pewno będzie również powiązane z dostępnością DualSense na półkach sklepów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się