Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cenzura w Agony. Deweloper ponownie zmienia zdanie, a bugi mszczą się na finansach firmy

Niestety wygląda na to, że Madmind Studio popadało w tarapaty po wydaniu Agony. Produkcja była początkowo pełna błędów technicznych, co odbiło się na ocenach gry i – co tu dużo ukrywać – finansach dewelopera.

Agony zapowiadało się szaleńczo, jak wizja psychopaty, który dopiero co opuścił granice piekła. Gra zabiera nas w objęcia tego okrutnego miejsca i pokazuje, że wszystko, co sobie mogliśmy wyobrażać o mękach piekielnych jest zaledwie bajką. Agony jest sugestywne, przerażające, wyuzdane i… pełne psujących rozgrywkę błędów. Na tym w zasadzie Agony poległo, co podkreślało wielu recenzentów tuż po premierze. Oczywiście deweloperzy pracują nad aktualizacjami i poprawkami, lecz po najnowszym komunikacie studia możemy wywnioskować, że już trochę za późno. Dodatkowo, po raz kolejny zmieniono zdanie w sprawie cenzury w Agony.

14 premier na obecny tydzień. Wybieramy najlepsze gry!

Cenzura w Agony po raz trzeci. Jednak zostaje

Przed premierą słyszeliśmy, że Agony musi zostać ocenzurowane, by gra w ogóle ujrzała światło dzienne. Po premierze deweloperzy obiecali jednak graczom wydanie nieocenzurowanej wersji horroru. Jak usłyszeliśmy wówczas, Agony Unrated będzie osobnym tytułem wyprodukowanym i udostępnionym przez Madmind Studio bez udziału jakichkolwiek wydawców. Taka wersja gry miała zawierać dodatkowe treści i zmiany sugerowane przez społeczność. 

Dzisiaj kolejna zmiana zdania i anulowanie Agony Unrated, które miało zaoferować:

  • Dodatkowe dźwięki w grze i przerywniki.
  • Dodatkowe animacje erotyczne dla postaci w tle.
  • Tekstury i modele o wysokiej rozdzielczości – bez cenzury.
  • Wszystkie sceny, które zostały usunięte ze standardowej wersji Agony.
  • Tryb agonii odblokowany od początku gry.
  • Dodatkowe treści dla trybu agonii (ustawienie – las, walka bossów – Baphomet).
  • Tryb Succubus odblokowany od początku gry.
  • Dodatkowe animacje dla trybu Succubus.

Deweloper informuje równocześnie o problemach finansowych. Oto komunikat opublikowany przez Madmind Studio na Steam:

Witajcie gracze,

Z przykrością informujemy, że nasza firma boryka się obecnie z problemami finansowymi. Z powodów technicznych i prawnych Madmind musi anulować rozwój programu Agony Unrated. Część zespołu będzie nadal wspierać Agony na Steamie i konsolach, publikując nowe łatki.

Jeśli chodzi o aktualizację na Xbox One – udało nam się znaleźć i naprawić błąd, który dotyczył dziania gry na konsoli Xbox One X. Wysłaliśmy aktualizację do wydawcy, który przekaże ją do firmy Microsoft dzisiaj lub jutro i oczekujemy, że zostanie zatwierdzona w ciągu najbliższych kilku dni.

PlayStation 4, Xbox One i PC otrzymają kolejny patch w tym tygodniu. Wprowadzi on wiele poprawek i dopracowany system oświetlenia.

Z poważaniem,
Madmind Studio

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%