Zakazać i zakopać, czyli TOP 10 gier, które nie powinny istnieć

top 10 najgorszych gier
Publicystyka

Nie wszystkie gry zasługują na to, by istnieć. I właśnie o nich chce z Wami porozmawiać w ramach TOP 10 najgorszych gier w historii branży.

Nie odnosicie czasem wrażenia, że twórcy gier marnują swoją kreatywność na bezsensowne produkcje? Na takie, których nikt nie wymarzył sobie pod choinkę czy w świątecznej skarpecie. Mimo podobnych błędów popełnianych w branży, nietrafionych pomysłów wciąż przybywa i prawdopodobnie będzie nadal. Bo nie wykluczone, że sami jesteśmy sobie winni, z powodu pociągu do starych haseł czy treści kontrowersyjnych.

Jednak powinniśmy mieć jakąś granicę w swoich zainteresowaniach i tolerancji wobec gier. Ja takową postanowiłem podzielić się z Wami przy okazji zestawienia najgorszych – wg. mnie – gier, dla których warto by odstawić pogrzeb i momentalnie o nich zapomnieć.

XIII Remake

top 10

Same brzydkie słowa pchają mi się na usta z powodu haniebnego potraktowania XIII. To miało być odświeżenie świetnego FPS-a w klimacie szpiegowskim, za który zapłaciłbym choćby z dwie stówy. Hajs jednak został u mnie w kieszeni, bowiem ten remake to jedno wielkie… nieporozumienie. Tona glitchów, problemy z animacją postaci, głupkowate AI, spartaczona kolizja obiektów 3D. A co chyba definitywnie przekreśla odświeżenie, to graficzna rewolucja. Pierwotny komiksowy styl przeorano z pomocą nowego silnika. XIII straciła swój charakter i stała się kolejną strzelanką, sprzedawaną jak z kiosku ruchu. Nie wybaczę…

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie