Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polski horror za brutalny na PS4 i Xbox One. Niezbędna cenzura!

Można się już domyślić, co stoi za niedawnym przełożeniem premiery horroru Agony. Studio Madmind tnie, choć mamy tego za bardzo nie odczuć.

Niemal miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że data premiery Agony – ustalona wcześniej na 30 marca tego roku, została odwołana. Jako przyczynę opóźnienia horroru podało chęć jak najlepszego dopracowania gry, która tego samego dnia ma pojawić się na trzech platformach – PCPlayStation 4 i Xbox One.

Nowe informacje od dewelopera rzucają nieco więcej światła na kulisy obsuwy. Okazuje się bowiem, że Agony jest tak przesiąknięte brutalnością, że grze groziła kategoria wiekowa AO (Adult Only – tylko dla dorosłych).

9 premier na nowy tydzień. Najlepsze gry, które zadebiutują w cieniu God of War

Jak wspominaliśmy wiele razy, każda wersja Agonii, niezależnie od platformy, jest identyczna pod względem treści. Jednak aby móc opublikować grę, musieliśmy pójść na pewne kompromisy. W przeciwnym razie musielibyśmy usunąć cały projekt i gra nigdy nie pojawiłaby się na rynku. Mając to na uwadze, spędziliśmy dużo czasu, aby upewnić się, że cenzura nie wpłynie na postrzeganie gry. Dlatego od wielu miesięcy rozmawiamy z organizacjami przyznającymi kategorie wiekowe grom, aby nie wycinać całych scen z gry, lecz modyfikować je wystarczająco (np. nieznacznie zmieniając ustawienie kamery), aby uzyskać kategorię M zamiast oceny AO (tylko dla dorosłych). Ocena AO oznaczała, że ​​gra nie może być wydana na PS4 i Xbox One, a my nie dotrzymalibyśmy obietnicy złożonej na Kickstarterze – czytamy w komunikacie twórców Agony.

Agony bez cenzury możliwe tylko na PC

Potwierdzono jednocześnie, że trwają prace nad specjalną, opcjonalną łatką na PC, która usunie wspomnianą wyżej cenzurę. Deweloperzy zaznaczają, że chcieliby zrobić coś podobnego na konsolach, ale z technicznego i prawnego punktu widzenia jest to po prostu niemożliwe.

Jednak nawet na konsolach ma być krwisto i brutalnie i co najważniejsze – żaden z elementów, które widzieliśmy w materiałach promocyjnych Agony (rozgrywka, zwiastuny, zrzuty ekranu, GIFy) nie został ocenzurowany.

Data premiery Agony nadal nieznana

Po niedawnym odwołaniu marcowej premiery Agony, wciąż nie podano, kiedy produkcja wyląduje na PC, PS4 i Xbox One.

Polskie studio zamierza zaserwować graczom naprawdę ciężką, mroczną i obłąkaną podróż po piekle, które zostało wykreowane w świecie gry naprawdę przerażająco. Wystarczy zerknąć na poniższe filmiki, by wyrobić sobie wstępne zdanie na temat tego, czy zamierzacie wejść w skórę nieszczęśnika, próbującego przetrwać w tym szaleństwie. Podczas naszej wędrówki będziemy mogli zapanować nad umysłami napotkanych postaci, również demonów. Jak nietrudno się domyślić, akcja gry rozegra się w piekle, które podzielono na cztery duże obszary. Poruszając się po nich mamy poszukiwać ukrytych przedmiotów kultu, komnat oraz elementów rozwijających fabułę.

Agony, gracze wcielą się w historyczną postać, która postawiona zostaje w trudnej, zmuszającej do walki o przetrwanie, sytuacji. Unikając konfrontacji z przeciwnikami oraz rozwiązując zagadki logiczne, bohater zrobi wszystko by odzyskać utracone wspomnienia, oraz wydostać się z piekielnej otchłani. By to zrobić, zmuszony będzie podążać za mglistym obrazem władającej czeluścią, Czerwonej Bogini – tłumaczą twórcy produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%